25 Haziran 2018, Pazartesi

Hükümetten o sözlere çok sert tepki geldi...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan HDP lideri Demirtaş'a çok sert tepki geldi.

28 Aralık 2015 Pazartesi 17:58
Hükümetten o sözlere çok sert tepki geldi...

Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada,  Demirtaş'ın hendek, barikat, tuzak, mayın, bomba, silah, bölücü teröristler ve  terör örgütünün sözcülüğüne soyunduğunu belirtti. Demirtaş'ın bölücü terör örgütünün bölücü hedeflerini açık ve net  ifade ettiğini, bu açıklamalarının ihanet ve suç oluşturduğunu aktaran Bakan  Bozdağ, açıklamaların yok hükmünde olduğunu ifade etti. 
 
Bozdağ, şunları kaydetti: 
 
"Demirtaş, hür demokratik zeminde parlamentoda siyaset yerine kirli terör siyasetine sahip çıkmış, bölücülüğünü açıkça itiraf etmiştir. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü, bölücü terör örgütüne, bütün hainlere  ve onları kullanan ağababalarına rağmen korunmuştur, korunacaktır. 
 
Bölücü terör örgütü ve onların destekçileri, değil yüz yıl yüzlerce  yıl geçse de bu amaçlarına ulaşamayacaktır. Türkler ve Kürtler arasında bin  yıldan fazladır süren kardeşlik hukuku, tarih ve kader birliği, her türlü  ayrılıkçılığın panzehiridir. 
 
BİN YILLIK KARDEŞLİĞİ...
 
Onlarca senedir Türkler ile Kürtler arasında kardeş kavgası çıkartmayı  başaramayan bölücü terör örgütü, bundan sonrada başaramayacaktır. Bölücü terör  örgütü ve destekçileri bilmeli ki; bin yıllık Türk-Kürt kardeşliğini, hiç bir güç  yok edememiştir, edemeyecektir." 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »