Hulusi Akar'dan Hakkari'deki patlamayla ilgili açıklama

Milli Savunma Bakanı Akar, Hakkari'de üs bölgesinde meydana gelen patlama ile ilgili, "Şu anda hem adli hem idari hem de teknik yönden çalışmalar devam etmektedir. Bölgedeki yangın söndürme ve soğutma çalışmaları tamamlandı" dedi.

10 Kasım 2018 Cumartesi 20:52
Hulusi Akar'dan Hakkari'deki patlamayla ilgili açıklama
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hakkari'de üs  bölgesindeki kaza sonucu meydana gelen patlamaya ilişkin, "Hem adli hem idari hem  de teknik yönden çalışmalar devam etmektedir. Bölgedeki yangın söndürme ve  soğutma çalışmaları tamamlandı" dedi. Bakan Akar, Süngü Tepe Üs Bölgesi'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle  meydana gelen kazanın ardından geldiği Yüksekova'da, geceyi 3'üncü Piyade Tümen  Komutanlığı'nda geçirdi.

Buradaki Harekat Merkezi'nden gece boyunca kaza bölgesindeki yangın  söndürme ve arama çalışmalarını takip eden ve direktifler veren Akar'a,  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral  Ümit Dündar ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Temel de eşlik etti.

Akar ve beraberindeki komutanlar daha sonra kazanın meydana geldiği 2  bin 80 rakımlı Süngü Tepe Üs Bölgesi'ne helikopterlerle gitti. Burada kazaya  ilişkin bilgi alan ve bölgede incelemelerde bulunan Akar, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kazada yaralananlara şifa, şehit olanlara rahmet diledi.

Dört yaralının tedavisine Ankara'da devam edileceğini aktaran Akar,  şunları söyledi:

"Kaza bölgesinde, Yüksekova ve Şemdinli savcılarının yanı sıra  Ankara'dan sabah kaza bölgesine gelen askeri heyet de idari ve teknik  incelemelerini yapmak için çalışmalarına başladı. Bölgedeki yangın söndürme ve  soğutma çalışmaları tamamlandı. Şu anda hem adli hem idari hem de teknik yönden  çalışmalar devam etmektedir."


OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »