Hurşit Tolon'a büyük şok! Dolandırıcılar bu kez onu hedef aldı

Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtan dolandırıcıların hedefinde bu kez Eski 1. Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Hurşit Tolon vardı. Dolandırıcılar Tolon'u FETÖ operasyonu bahanesiyle tuzağa düşürdü.

5 Temmuz 2018 Perşembe 22:21
Hurşit Tolon'a büyük şok! Dolandırıcılar bu kez onu hedef aldı
Telefon dolandırıcıları 8 kişinin toplamda 400 bin lirasını dolandırdı. Dolandırılanlar arasında dikkat çeken bir isim de bulunuyor. Eski 1. Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Hurşit Tolon...

Bir dönem Ergenekon davasında yargılanan ve beraat eden Tolon'u FETÖ operasyonu bahanesiyle kandırdılar. FETÖ üyelerinin Tolon'un ev telefonuna bağlı internet hattı üzerinden görüşme yaptığını bankadaki parasının da Amerika Birleşik Devletleri'ne gönderilmeye çalışıldığını söylediler. Hem bankada hem ABD'de operasyon yapılacağını inandırdılar. Parmak izi alınması için paraları teslim etmesi söylenen Tolon polis zannettiği dolandırıcılarla buluştu. Parayı teslim etti, ancak operasyon göremeyince dolandırıldığını anladı. Tolon'un bu kişilere yaklaşık 13 bin dolarını kaptırdığı öğrenildi. 

DOLANDIRICILAR OPERASYONLA YAKALANDI

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri dolandırıcılara yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda biri Suriye uyruklu iki kişi yakalandı. Sorgunun ardından çıkarıldıkları mahkemede tutuklandılar.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »