21 Haziran 2018, Perşembe

İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan sert eleştiriler

TFF'nin mali genel kurulunda söz alan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, isim vermeden Aziz Yıldırım'ı eleştirdi ve Federasyon'a yönelik çok sert ifadeler kullandı

21 Temmuz 2014 Pazartesi 19:36
İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan sert eleştiriler
Türkiye Futbol Federasyonu'nun mali genel kurulu sakin bir ortamda geçiyordu. Yıldırım Demirören, kürsüye çıkarak federasyonunun projelerinden bahsetti.

Söz alan birçok isim, Türk futbolunu masaya yatırdı. Genel kurulun son anlarına İbrahim Hacıosmanoğlu damga vurdu. Kürsüye çıkan Trabzonspor Başkanı, sert ifader kullandı. Genel kurul üyelerine seslenen Hacıosmanoğlu şunları söyledi:

"Hem maddi hem manevi kazanımlarınız gidiyor. Bunu kendinize sorun. Bu federasyonlar ve kurulları oluşurken, 6'ya 7 ben üstün olurum, 7'ye 8 ben üstün olurum anlayışı hakim oldukça, yönetim kurullarına sahip olma adına yarış içine girip,  tekele alıp bu düzen devam ettikçe sizi mağduriyetleriniz devam edecektir. Bunu değiştirmenin zamanı geldi. İsterseniz, Türk futbolunu adil bir şekilde yönetecek Anadolu'ya yayılmış yönetim kurulları oluşturabilirsek, neden hakkımız yeniyor demenize gerek kalmaz.

TFF'nin başkanvekili, UEFA toplantısı çıkışında "Takımlarımız ceza almayacak" diye açıklama yaptı. Onların takımları ceza almayacak yani. Biz başka bir ülke takımıyız. Suç işleyen ceza alsın ki suç ortadan kaybolsun.

'HERKESİN BİR BEYEFENDİ KORKUSU VAR'

Türkiye'de herkesin bir "beyefendi" korkusu var. Başbakanımızın ismini kullanan dalavuklar, simsarlar "her yerde beyefendi böyle istiyor" diyor.  Ben başbakanımızla konuştum, bana "Bu işlerin içinde yokum" ifadelerini kullandı. Hiç kimse "Beyfendi böyle istiyor" demesin. Başbakana ulaşamayan varsa, bana görüşlerini bildirsin ben başbakana iletirim.

Bizim verdiğimiz hukuk mücadelesini mevcut federasyonun başkanvekili Servet Yardımcı, başbakanımıza şikayet ediyor. Sayın Yarıdımcı, sesleniyorum size, bizim hukukçularımızın raporlarını acaba Kılıçdaroğlu'na, Bahçeli'ye ilettin mi?

Başkanvekilinin, yönetimin, başkanının tarafsız olması lazım. Burada Trabzonspor'un emeği çalınmıştır. Siz emeği çalınana saygı duymuyorsunuz, onu örtbas etmeye çalışıyorsunuz. Siz Türk futbolunun beklediği tehlikeleri de anlatıyor musunuz? Hiçbir takım ceza almaycak dediniz, bugün Anadolu takımları ceza alınca rahatsız olan yine biziz.

Türk futbolu ceza almayacak dendi, bakalım Türk futbolu ceza alınca ne yapacaksınız? Ben burada bu kadar rahat durulmasını anlamıyorum.

"GABRİC'E 'GOL ATMA' DERDİK"

Fenerbahçe'yi yensin diye Hamdi Akın'a Melih Gökçek'e para vermişiz. Biz Fenerbahçelilere para vereceğimize, bu işleri becerebilseydik, kendi oyuncumuz Gabriç'e "gol atma" derdik. Gabriç gol attı, bizim iki puanımız gitti. Biz başkaları gibi Önder Turacı'ya "oynayamaz" maddesi koyup, kaleciye "oynar" madesi koyanlardan değiliz.

Bu salonları ayda yılda bir defa doldurup, mahalle toplantısı gibi bir araya gelip, sonra da terk edip,  bu adaletsizliğe karşı gelmezsek çok sıkıntı çekeriz

Bundan sonra oluşacak federasyonları kurullarıyla yönetimleriyle Anadolu'ya yayalım. Türk futbolunu yanlış yollara saptırmasın. Bundan siz de Türk futbolu da kazançlı çıkacak. Simsarların Türk futbolunu pisletmesine izin vermeyelim."
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »