23 Mayıs 2018, Çarşamba

İçişleri Bakanlığı'ndan Cizre açıklaması

İçişleri Bakanlığı, Cizre’de 14 Ocak’ta Nihat Kazanhan’ın hayatını kaybetmesiyle ilgili 'Olay yerinde bulunan aracın içindeki güvenlik görevlilerinden bazılarının olayda kusurlu olabileceği değerlendirilmektedir.' açıklamasını yaptı. İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cizre'de yaşanan olayların ardından 'Polis silah kullanmamıştır' açıklamasını yapmıştı.

21 Ocak 2015 Çarşamba 3:45
İçişleri Bakanlığı'ndan Cizre açıklaması
çişleri Bakanlığı, Cizre’de Nihat Kazanhan’ın ölümüyle ilgili yazılı açıklamada bulundu. Bakanlık açıklamasında şöyle denildi: 

"14 Ocak 2015 tarihinde Şırnak ili Cizre ilçesinde Nihat Kazanhan isimli vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Konu ile ilgili olay yerinde çatışma olmadığına ilişkin yerel makamlardan alınan ilk bilgiler kamuoyu ile paylaşılmıştır. Ayrıca Bakanlığımız tarafından olayın aydınlatılması için mülkiye müfettişleri görevlendirilmiştir. Müfettişlerin ilk tespitlerine göre, olay yerinde bulunan aracın içindeki güvenlik görevlilerinden bazılarının olayda kusurlu olabileceği değerlendirilmektedir. Konu ile ilgili soruşturma her türlü ihtimal dikkate alınarak bütün yönleri ile devam etmektedir."

BAKAN ALA 'SİLAH KULLANILMAMIŞTIR' DEMİŞTİ
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cizre'de yaşanan olayların ardından 15 Ocak Perşembe günü katıldığı bir televizyon programında  "Orada polis, güvenlik güçleri gaz kullanmamış bugün herhangi bir silah kullanmamış ama bir şekilde bu çocuğumuz orada vefat etmiş. Bu soruşturulacak tabii" demişti. Ala'nın bu açıklamalarına HDP'li milletvekilleri tepki göstermişti. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »