İdam Edilirken Affedildi, Son Anda Kurtuldu

Ayaklarının altından çekilen idam sehpasıyla adamın can çekiştiğini gören aile dayanamadı ve son anda adamı affederek idamdan kurtardı.

14 Temmuz 2014 Pazartesi 0:59
İdam Edilirken Affedildi, Son Anda Kurtuldu
İdam olaylarıyla sıkça gündeme gelen İran'da bu kez bir idam mahkumu son anda idamdan kurtuldu. Ayaklarının altından çekilen idam sehpasıyla adamın can çekiştiğini gören aile dayanamadı ve son anda adamı idamdan kurtardı.

BİRİNİN ÖLÜMÜNE SEBEP OLMUŞTU

İran'da bir gencin ölümüne sebep olan şahıs mahkeme tarafından idama mahkum edildi. İdam sehpasına getirilen mahkum, görevliler tarafından idam sehpasına çıkarıldı. Bir süre sonra bölgede bulunan görevlilerden biri mahkumun altındaki idam sehpasını devirdi ve mahkum boğazından ipe asılmış şekilde can çekişmeye başladı.

SON ANDA AFFEDİLDİ

Mahkumun ipte can çekiştiğini gören kalabalık çığlıklar atarken maktulun ailesinin tereddüt içinde olduğu görüldü. Görevlilerin defalarca 'Affediyor musun?' sorusuna son anda 'Affettim' cevabını veren maktulun ailesi, mahkumu idam edilmekten son anda kurtardı.


 
Saniyeler boyunca boynundan iple asılı kalan mahkum affedilmesinin ardından alanda bulunan kişiler tarafından kurtarılıyor. İdam edilmekten kurtulan mahkum ise gözyaşlarına boğuldu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »