İdamına 72 saat kala evlendi

Endonezya'da, uyuşturucu ticareti suçundan haklarında idam kararı verilen ve dün infazlarının 72 saat içinde yapılacağı belirtilen 10 kişiden Avustralyalı Andrew Chan bugün cezaevinde evlendi.

28 Nisan 2015 Salı 3:30
İdamına 72 saat kala evlendi
Nusakambangan adasındaki Besi cezaevinde tutulan idam hükümlülerinin son günlerini yakınlarıyla zaman geçirmesine izin verildiği, hükümlülerden Avustralyalı Andrew Chan'in bugüncezaevinde kız arkadaşıyla evlendiği bildirildi.

Andrew Chan'ın kardeşi Michael Chan, gazetecilere yaptığı açıklamada, nikah töreninin cezaevinde yapıldığını, törene Chan'in yakın arkadaşları ve akrabalarının katıldığını söyledi. Çok özel bir gün geçirdiklerini belirten Michael Chan, "Ümit ediyorum EndonezyaCumhurbaşkanı Joko Widodo bu genç insanlara Merhamet gösterir. Her şey onun elinde" diye konuştu.

Avustralyalı "Bali Nine" adlı çetenin üyeleri Andrew Chan ve Myuran Sukumaran, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'ya af mektubu yollamış ancak talepleri reddedilmişti. İkili, 2005'te Bali'den Avusturalya'ya 8,3 kilogram eroin götürmek isterken havaalanında yakalanmıştı.

Endonezya, uyuşturucu suçlarında katı cezalar uyguluyor. Ülkede idam cezasına çarptırılmış 130 hükümlü bulunuyor. İdam mahkumlarının üçte biri ise yabancı uyruklulardan oluşuyor. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »