24 Mayıs 2018, Perşembe

İDO'nun sefer iptalleri devam ediyor

Marmara denizindeki şiddetli lodos nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)'nin sefer iptalleri devam ediyor.

18 Ağustos 2014 Pazartesi 22:42
İDO'nun sefer iptalleri devam ediyor
Marmara denizindeki şiddetli lodos nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)'nin sefer iptalleri devam ediyor.

İDO'dan yapılan açıklamaya göre iptal edilen seferler şöyle:

13:35 Esenköy - Çinarcik - Yenikapi - Bostanci Deniz Otobüsü
13:40 Bostanci - Yenikapi / Marmara - Avsa Deniz Otobüsü
13:50 Armutlu-Yenikapi-Kadiköy Deniz Otobüsü
14:30 Bostanci - Yenikapi - Çinarcik - Esenköy Deniz Otobüsü
14:40 Kadikoy-Yenikapi-Bursa Deniz Otobüsü
15:30 Bursa - Yenikapi Hızlı Feribot
15:30 Kadikoy-Yenikapi-Armutlu -Armutlu Deniz Otobüsü
17:30 Esenköy - Çinarcik - Yenikapi - Bostanci Deniz Otobüsü

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin Avşa-İstanbul seferiyle ilgili açıklama yapıldı:

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin (İDO) Avşa-İstanbul seferiyle ilgili bilgilerin, Mudanya-Kabataş seferi yapan Bursa Deniz Otobüslerine (BUDO) ait "Emir Sultan" adlı deniz otobüsünün atlattığı tehlikelere dair haberlerle karışıklığa yol açabilecek şekilde paylaşıldığı bildirildi.

İDO'dan yapılan açıklamada, İstanbul ve tüm Marmara bölgesinde 17 Ağustos 2014 pazar günü akşam saatlerinde yaşanan hava muhalefeti sırasında, seyir güvenliğinin ve yolcuların konforlu seyahatinin her şeyin üstünde tutulduğu, Meteoroloji yetkilileri ve ilgili diğer makamlardan gelen bilgilere dayanarak, saat 18.00'den sonraki tüm seferlerin iptal edildiği belirtildi.

"Çeyrek yüzyılı aşkın deneyim ve birikimiyle, güvenli ve konforlu deniz yolculuğu konusundaki standartları yukarı taşıyan İDO'nun, dün akşam saatlerinde oluşan hava koşullarında, daha farklı hareket etmesi düşünülemezdi" ifadelerine yer verilen açıklamada, buna rağmen, bugün yayınlanan bazı haberlerde, Bursa-İstanbul hattında deniz otobüsü taşımacılığı gerçekleştiren BUDO'ya ait bir deniz otobüsünün, 18.45 Mudanya-Kabataş seferini gerçekleştirirken atlattığı tehlikelere, ön camının patlamasına ve yaşanan paniğe dair haberlere yer verilirken, İDO’nun bir başka seferiyle ilgili bilgilerin de haberlerde karışıklığa yol açabilecek şekilde paylaşıldığına işaret edildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"İDO olarak, her şeyden önce BUDO’ya ve söz konusu seferde yer alan tüm yolculara geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz. İDO'nun aynı gün Avşa-İstanbul rotasındaki seferleriyle ilgili durum ise farklıdır. Bu rotada saat 09.00, 14.00, 17.00, 17.30 ve 18.00 seferleri gerçekleştirilmiştir. Yapılan 5 seferin hiçbirinde geri dönüş veya iskeleye yanaşamama gibi bir durum olmamıştır. 

Alınan yolcular varış iskelesinde (Yenikapı/Bostancı) tahliye edilmiştir. Hava koşullarının sertleştiği akşam saatlerinde ise 18.30 ve 19.00 seferleri iptal edilmiştir. Sadece 18.30 seferinde iptal, yolcu alımından sonra gerçekleştiği için haberlere yansıyan bu yanlış anlama durumu oluşmuştur. Belirttiğimiz gibi, gerekli meteorolojik uyarıların ardından, İDO yolcularının güvenli ve konforlu seyahati için saat 18.:00’den sonraki tüm seferlerinin iptali yoluna gitmiştir."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »