İhsan Özkes'in dil sürçmesi hem kendisini hem de gazetecileri güldürdü

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, TBMM'de düzenlediği basın toplantısı sırasında 'gırtlaklamak' kelimesini söyleyemeyince hem kendisi hem de gazetecileri güldürdü.

4 Şubat 2015 Çarşamba 21:40
İhsan Özkes'in dil sürçmesi hem kendisini hem de gazetecileri güldürdü
Özkes, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Burada gazeteciler, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun başkanlık sistemi ile ilgili 'Biri çıkıp da Başkanlık sistemi diktatörlük getirir diyenleri gırtlaklamak istiyorum' sözlerini hatırlattı. Bu soruya cevap vermek isteyen Özkes dil sürçmesi yaşayınca 'gırtlaklamak' kelimesini birkaç denemenin ardından heceleyerek söylemesi hem kendisini hem de gazetecileri güldürdü.

Türkiye'nin başkanlık sistemine ihtiyacı olmadığını belirten Özkes, "Anayasa Komisyonu Başkanı'nın insanların boğazına sarılıp onları gırtlaklamak istemesi gerçekten işin ne derece vahim olduğunu gösteriyor" dedi.

Bank Asya yönetiminin TMSF'ye geçmesiyle ilgili soruya Özkes, "Müslümanın Müslümana yaptığını gavur yapmaz' sözü gerçekten yaşanıyor. Paranın ne dini, ne mezhebi, ne zihniyeti olur. Münafıklığın vasıflarından birisi de husumette aşırı olmaktır. AKP iktidarı karşısına aldığı herhangi bir kesime, İsrail'in Filistinlilere yaptığı zulümden daha fazlasını yapmak istiyor. Bu ne insanlığa, ne de İslamlığa sığıyor" diye konuştu.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »