İhsanoğlu'na şok saldırı!

Kahramanmaraş'ta israil'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto eden gruptaki bazı kişiler, trafik ışıklarında bekleyen Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim minibüsüne saldırdı. CHP İl Başkanı Esat Şengül, ön camı kırılan ve kaportası zarar gören minibüse saldıranlara tepki gösterip, olayı kınadı.

26 Temmuz 2014 Cumartesi 6: 7
İhsanoğlu'na şok saldırı!
Olay, akşam saatlerinde Trabzon Bulvarı'ndaki CHP İl Başkanlığı yakınlarında meydana geldi. İddiaya göre, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim çalışmaları için hazırlanan Muhammet Canlı yönetimindeki minibüs, Kıbrıs Meydanı'nda trafik ışıklarında beklerken İHH İnsanı Yardım Vakfı tarafından İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki için yürüyüş yapan gruptaki bazı kişilerin saldırısına uğradı. Ön camı kırılan ve hasar gören seçim minibüsü yoluna devam ederken, saldırganlar ise kalabalıktan faydalanarak izini kaybettirdi. Minibüsün sürücüsü Muhammet Canlı, CHP'li yetkililerle birlikte olayı gerçekleştirenler hakkında polise başvurarak şikayetçi oldu.

CHP İL BAŞKANI ŞENGÜL: ŞİDDETLE KINIYORUM
CHP İl Başkanı Esat Şengül, minibüse zarar verenlere tepki göstererek olayı kınadı. Şengül, saldırıda bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulundukları ifade ederek şunları söyledi: "Sözde İnsanı Yardım Vakfı adı altında faaliyet gösteren bu derneği şiddetle kınıyorum. Böyle alçakça bir şey olabilir mi? Bir yandan sen Gazze'de olanları protesto edeceksin, öbür taraftan da IŞİD denen yandaşları katliam yapacak onu protesto etmeyeceksin,Suriye'deki katliam yapılacak onu protesto etmeyeceksin. Kendi gibi düşünenleri protesto edecek, kendi gibi düşünmeyenlere de saldırıda bulunacaksın. Bunları mı İnsani Yardım Vakfı?"  
Olayın ardından minibüste parmak izi alarak inceleme yapan polis, minibüse zarar veren kişilerin kimliklerinin belirlenerek yakalanması için çalışma başlattı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • Maras ile Akrabayiz Artik Recep Durmus - 26 Temmuz 2014 Oglum maras,dan evli yani gelinim MARAS,li,, Maras benim nezdimde biraz gerici yobaz tayfanin agir bastigi ALLAH diyen bir papazin bile ragbet görüp TÜRK-KÜRT- ALEVi-SÜNNi fark etmez her seyi kullanarak kava cikartip kan dökecegi bir ilimizdir.. Eger bu gün aslen YAHUDi soyundan oldugu alenice bilinen boynu YAHUDi HiZMET MADALYASINDA gecilmeyen BOP esbaskani olarak bölgede iSRAiL karsisinda SAVASACAK halka ve ekonmik güce sahip omak isteyen IRAK-LiBYA-SURiYE gibi ülkeleri kana bulayip parcalayan islam aleminin bayrami kutsal günü demeden KADINA-KIZA tecavüz eden YAHUDi CONi karmasina olanca destegi veren ÖCALAN,a SAYIN diye SAYGINLIK sehide KELLE diyen PKK,yi kimse bana düsman gösteremez ifadesini kullanan OSLO,da SEREFSiZLiGiNi ilan bir ALCAGA olanca gücüyle MARAS,in destek vermesi akraba oldugum MARAS nüfusuna kayitli bu insanlar hakkinda kafamda insaallah torunlarim böyle YOBAZ GERiCi OLMAZ iNSALLAH diye DUALARI ettriyor bana..Burada efendim belki sizin akrabalar MARAS,li gibi düsünmüyor diyenler olursa sasirim cünkü lise ögretmeni olmus bir mankafa ile tartismamda PKK-AKP,,,AKP-ÖCALAN ,,,, AKP iSLAM ülkelerine yapilanlanlara aldigim cevap ALLAH,in izni ile düzelir insallah iye gider duamiz ülkemiz ve AKP icin diyorlar.. Sahi IRAK,da TECAVÜZE ugrayan kadin kiz senin anan bacin kizin olsa AKP yine ayni destegi tecavüz eden coni yahudisine verse fikrin ne olur tavrin nedir söyle diyorum adam lise ögretmeni verdigi cevabi okuyunuz olabilir insallah düzelir...Ey sütcü imamin nesli cignene müslümannin namusu parcalanan müslüman ülke akan kan müslümanin kani OSLO,da SEREFSiZ oldugunu ilan eden 2.peygamber bozuntusu olarak ortalikda dolasan BARZANi ile onur ÖCALAN ile gurur duyan BOP esbaskani olan ALCAK,dan SEREFSiZDEN namussuzdan HAYASIZDAN edepsizden AHLAKSIZDAN uzak dur ülken icin ALLAH icin insanlik icin uzak dur Bunlari makama mevkiye piclerini Villaya--arsaya--Gemicige - Rüsvete yolsuzluga HIRSIZLIGA doyuramazsiniz bunlar milli görüs,den gelme LiDERiNi ele al ABDullah Gülyanina kadar incele ALLAH askina... ABD,nin lagima süpürmek istedigi pislige müslüman diye SELAM verme OY,una kurban et bu SEREFSiZLERi................ Eger AKRABA iSEK.

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »