28 Mayıs 2018, Pazartesi

İki turistin tartışması kanlı bitti

Muğla'da İngiliz ve İskoç turistlerin kavgası kanlı bitti.

2 Temmuz 2014 Çarşamba 4:51
İki turistin tartışması kanlı bitti
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, Dünya Kupası maçını izledikleri sırada başlayan ve birkaç gün sonra bir diskoda tekrarlanan tartışmada, İngiliz uyruklu 19 yaşındaki Josh Kevin Stevenson, İskoç uyruklu 18 yaşındaki Declan Mcnulty'i çakıyla yaraladı.

Stevenson gözaltına alındı, hayati tehlikesi bulunan Mcnulty'in tedavisinin sürdüğü belirtildi.

İlçede tatil yapan İngiliz uyruklu 19 yaşındaki Josh Kevin Stevenson ile İskoç uyruklu 18 yaşındaki Declan Mcnulty, birkaç gün önce dünya kupası maçlarını izlerken tartıştı. Tartışma araya girenler sayesinde büyümeden son buldu. İkili saat 03.30 sıralarında Barlar Sokağı'ndaki bir diskoda karşılaştı. Tartışmaya başlayan iki turist dışarı atıldı. Tartışma sokakta da devam etti. İddiaya göre, ülkesine küfür edildiği gerekçesiyle üzerindeki çakıyı çıkartan İngiliz Stevenson, İskoç Declan Mcnulty'i karnından yaraladı. İskoç turist yere yığılırken, paniğe kapılan İngiliz kaçmaya başladı. Ayağa kalkarak yüz metre yürüyen İskoç Mcnulty, Kordon Caddesi'ndeki Anatolia Meydanı'na geldi. Buradaki polislerden yardım isteyen Mcnulty, çağrılan ambulansla Ahu Hastanesi'ne kaldırıldı.

KAÇAN İNGİLİZ 6 SAATTE YAKALANDI

Kordon, Atatürk Caddesi ve Uzunyalı Mevkii'ni kontrol altına alan polis, İskoç Mcnulty'in verdiği eşkal doğrultusunda çalışma başlattı. Çevredeki MOBESE görüntüleri de incelendi. Kimliği ve kaldığı otel belirlenen İngiliz turist Stevenson, bavulu toplanmış halde yakalandı. Stevenson'un polise verdiği ifadede, ülkesine, ırkına hakaret ettiği için Mcnulty'i yaraladığını söylediği öğrenildi. Stevenson gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Hastanede ameliyata alınan Mcnult, uzun süren operasyon sonrası yoğun bakıma alındı. 

Hastane yetkilileri, "Yaralı turist bugün saat 04.00 sıralarında hastanemizin acil servisine getirildi. Acil olarak ameliyata alınan turistin organlarında hasar mevcut idi. 10 saat süren ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor. Şu an için hastanın hayati tehlikesi devam ediyor" dedi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »