İlker Başbuğ bombaladı!

“Ergenekon”un Yargıtay'da görülen temyiz davasında 2. duruşma bu sabah başladı. Duruşmada ilk savunmayı yapan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ oldu. Başbuğ girişte savunmasını soran gazetecilere "Savunma değil taarruz diyelim" dedi. Başbuğ, "George W. Bush yönetimi, TSK’ne karşı oynanan oyunu desteklemiştir. Cemaat işlenen hukuk cinayetlerinin asli failidir" diye konuştu.

7 Ekim 2015 Çarşamba 12: 7
İlker Başbuğ bombaladı!
Başbuğ savunmasında şunları söyledi:
 
BEN NEDEN YARGITAY'DAYIM?
 
PKK terör örgütünün eylemleri, Suruç saldırısından hemen sonra beklenmedik şekilde başladı. Daha önce yaşanmamış seviyede devam ediyor. Her gün şehitler veriyoruz. Yüreğimiz yanıyor. Şehit haberlerini takip bile edemiyoruz. Suriye hududunda Türk uçakları ile Rus uçakları burun buruna geliyor.
 
Türkiye bu halde iken, bu gün ben neden Yargıtay’dayım? Türkiye ve bizler acaba enerjimizi yanlış yerlerde mi harcıyoruz?Burada ne yapacağım, ne konuşacağım?
 
BU SAVCILAR KİM
 
Bu davaların iddianamelerini hangi savcılar hazırladı? Görevlerinden uzaklaştırılan, suç örgütleri ile ilişkili oldukları ileri sürülen, kimi şuanda tutuklu olan, kimi de yurtdışına kaçan savcılar bu iddianameleri hazırladılar.
 
DÜŞMAN ÜLKE SAVCISI KADAR OLAMADILAR
 

Üzülerek söylüyorum; bu iddianameleri hazırlayan kendi ülkemizdeki bu savcılar, bir düşman ülkenin savcısı kadar bile adil olamadılar.Özel Yetkili Mahkemeler ise bu kararlara imza atan mahkemelerdir.Bu mahkemeler AYM’nin ihlal kararlarının üzerine alelacele kapatılan mahkemelerdir.Bu mahkemeler neden kapatıldı? Görevleri bittiği için mi? Yoksa işledikleri hukuk cinayetleri ayyuka çıktığı için mi?Bu mahkemelerin hakimlerine ne oldu?Bazıları görevlerinden uzaklaştırıldı, bazıları suç örgütü içine sokuldu, bazıları da tutuklandı. Bu savcıların ve hakimlerin aldıkları kararların hukuk değeri taşıdığını söyleyebilir miyiz?
 
Başbuğ ifadesinde "2011 yılı başlarında, bir savcı hazırladığı iddianame ile bizim müebbet hapisle cezalandırılmamızı talep etti ve ÖYM de bu cezayı verdi" dedi.
 
"BAZI SORUMLULUKLAR TAŞIMAKTAYIM"  
 
"Daha dört yıl geçmeden, aynı konu 25 Aralık iddianamesinde yer aldı" diyen Başbuğ,  bu bölümü tekrar okudu.
 
Başbuğ, "Aslında bu sözlerden sonra benim konuşmamı sonlandırmam, başka bir söz söylememem lazım. Ancak bazı sorumluluklar taşımaktayım. Birinci sorumluluğum, bu süreçte hayatlarını kaybedenleredir. İkinci sorumluluğum silah arkadaşlarıma ve üçüncüsü ise tarihe karşıdır.  Dördüncü sorumluluğum ise; TSK’ne karşı yapılan bu komploları planlayıcı ve icracılarının yakalanıp, adil yargılanmalarını sağlamaktır" diye konuştu.
 
"CEMAAT İŞLENEN HUKUK CİNAYETLERİNİN ASLİ FAİLİDİR" 
 
"TSK’ne karşı oynanan oynun arkasında kimler vardır?"  diyen İlker Başbuğ, "George W. Bush yönetimi, TSK’ne karşı oynanan oyunu desteklemiştir. Cemaat işlenen hukuk cinayetlerinin asli failidir. Bu cinayeti yargı ve emniyet içine yerleştirdikleri kadroları vasıtasıyla işlemiştir. Siyasi iktidar ise, "Ne istediler de vermedik" ve "aldatıldık" ifadeleri ile Cemaate gerekli desteği verdiklerini açıkça belirtmiştir" şeklinde konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »