18 Haziran 2018, Pazartesi

İlker Kaleli'yi çıldırtan iddia

İlker Kaleli, babası Recep Kaleli’yle kurduğu şirkete çekleri ödemedikleri gerekçesiyle nitelikli dolandırıcılık davası açıldığı haberine yanıt verdi.

9 Mart 2016 Çarşamba 20:24
İlker Kaleli'yi çıldırtan iddia
İşte o açıklama:

 BASIN,MEDYA VE KAMUOYUNA

 Hakkımda dolandırıcılıktan dava açıldığı yönünde bir gazete çıkan haber tamamı ile gerçekdışıdır.

 Ben uzun yıllar yurtdışında yaşadım ve Türkiye'de ticaretle uğraşmadım, Türkiye'ye döner dönmezde oyunculuğa başladım.

 Haberde adı geçen şirketle babamın şirketi arasındaki sorun, taraflar arasında ticari ilişkiden kaynaklı bir sorundur ve konunun suçla, ceza ile, dolandırıcıkla uzaktan yakından ilgisi yoktur.

 Nitekim asılsız haberde adı geçen şirket tarafından Anadolu(Kartal) Cumhuriyet Savcılığı'na hakkımda yapılan şikayetle ilgili olarak savcılık,  takipsizlik kararı vermiştir, suçlamalarla ilgim olmadığı, şikayetin asılsız ve haksız olduğu savcılık kararı ile sabittir.

 Ayrıca, haberde anılan konuyla ilgili olarak da İstanbul 18.apır ceza mahkemesi, hakkımda beraat kararı vermiştir.

 Haberin asılsız olduğuna ilişkin , hakkımda Savcılık takipsizlik kararı ve İstanbul 18.Ağır Ceza Mahkemesi'nin beraat kararı ektedir.

 Haberde adı geçen şirket yada kişilerin asılsız ve haksız şekilde adımı kullanmalarının, bu asılsız iddialarını gaetelere servis etmelerinin amacı, Şahsımı yıpratmak, asılsız haberleri kullanarak Şahsım'dan menfaat elde etmeye çalışmaktır. Haber içeriği taamıyla yanlıştır, asılsızdır.

 Saygılarımla,

 İLKER KALELİ
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »