20 Şubat 2019, Çarşamba

İnce'den Erdoğan'a 'damat' eleştirisi

Yeni dönemin kabinesinin açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Hazine'nin başına getirilmesi tartışmalara neden olurken bir tepki de Muharrem İnce'den geldi.

16 Temmuz 2018 Pazartesi 18:37
İnce'den Erdoğan'a 'damat' eleştirisi
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğna'ın açıkladığı yeni kabinede, Erdoğan'ın damadı ve eski Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın Hazine Bakanlığı'na getirilmesine tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan İnce, "Ne yazık ki, Türkiye bu kötü yönetimin maliyetini daha yüksek faiz, daha yüksek döviz kurları ve daha yüksek enflasyon olarak ödemeye devam edecek" ifadelerini kullandı.

İnce'nin açıklamaları şöyle:

"Seçimin üzerinden 3 hafta geçti. Döviz kurları ve enflasyon yükseliyor, faizler artıyor. Biz, tekrar seçildikleri takdirde bu gelişmelerin yaşanacağını ısrarla belirtmiş, rakibimiz ise seçimden sonra hepsinin düşeceğini iddia etmişti.

Olumsuz gidişin artarak devam etmesinin en temel nedeninin kötü yönetim olduğunu ve bu yönetim değişmeden iyileşme beklenemeyeceğini defalarca ifade etmiştik. Durumu daha da kötü yapan gelişme, damadın Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanmasıdır.

Ben şimdi herkese ve özellikle şirket sahiplerine sesleniyorum. Damadını şirketinin CFO'su yapan bir patrona bankalar kredi verirler mi? Damadını ülkenin Hazinesinin ve Maliyesinin başına getiren bir Cumhurbaşkanı'na, piyasalar kredi verir mi? Doğal olarak vermez, vermeyecek.

Ne yazık ki, Türkiye bu kötü yönetimin maliyetini daha yüksek faiz, daha yüksek döviz kurları ve daha yüksek enflasyon olarak ödemeye devam edecek."

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »