İnce'nin açıklamalarına AKP'den cevap

Seçimlerin ardından açıklamalarda bulunarak seçim sonuçlarını kabul ettiğini söyleyen Muharrem İnce'nin açıklamalarına AKP'den cevap geldi.

25 Haziran 2018 Pazartesi 19: 4
İnce'nin açıklamalarına AKP'den cevap
27. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandıktan çıkan sonucun ardından açıklamalarda bulunan CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Seçim sonuçlarını kabul ediyorum" dedi.

İnce'nin bu açıklamalarına katıldığı canlı yayından cevap veren AKP Sözcüsü Mahir Ünal, "Muharrem İnce'nin bugünkü tavrını takdir etmek lazım" dedi.

Ünal'ın açıklamaları şöyle:
"Bugünkü Muharrem İnce’nin tavrını takdir etmek lazım. Orada Muharrem İnce’nin kullandığı cümle önemli “Başkalarının yenilgileri üzerine bir galibiyet inşa edemezsiniz. Kendi zaferiniz için çalışmanız gerekir” Siyaset böyle bir şeydir. Muharrem İnce, sayın cumhurbaşkanımızın çok değerli bulduğunu söyledi. Ben de İnce’nin sözünün değerli olduğunu söyleyeyim.

Ben Muharrem İnce’nin bu yöndeki ifadelerini umut verici buluyorum. Ben Muharrem bey ile beraber iki yıl grup başkanvekilliği yaptık. Demokrasiye saygılı olması gerektiğinin Muharrem bey tarafından vurgulanması, sonucu kabullenilmesi bunlar demokrasi adına, siyasal kültür adına önemli yaklaşımlar."

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »