23 Mayıs 2018, Çarşamba

İngiltere IŞİD ve THKP-C'yi terör örgütleri listesine aldı

İngiltere, aralarında IŞİD ile THKP-C'nin de bulunduğu 5 grubu, Suriye'deki aktivitelerinden dolayı terör örgütleri listesine ekledi.

17 Haziran 2014 Salı 15:55
İngiltere IŞİD ve THKP-C'yi terör örgütleri listesine aldı
İngiltere İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi (THKP-C), Kateeba El-Kawthar (KaK), Abdallah Azzam Tugayları, Halkçı Özgür Filistin Cephesi'nin (PFLP-GC) terör örgütleri listesine eklendiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığının Güvenlik ve Göçten Sorumlu Bakan Yardımcısı James Brokenshire, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Suriye'deki tüm terör aktivitelerini kınadıklarını belirterek, "Bugün Suriye ile bağlantıları olan beş grubu listeye ekledik. Suriye'de faaliyette olan dört diğer grup da halihazırda bu listede bulunuyor. Bu grupların üyesi olmak ya da desteklemek ceza gerektiren bir suçtur. Terör aktivitelerine nerede olursa olsun, kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir" dedi. 

Bakanlık, Suriye ile bağlantılı olan El Nusra, Hizbullah'ın askeri kanadı, PKK ve Ensar El-İslam'ın İngiltere'nin terör örgütleri listesinde bulunduğunu hatırlattı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »