İngiltere’de terör! Önlerine geleni bıçakladılar...

İngiltere’nin başkenti Londra dün gece bıçaklı 3 teröristin saldırısıyla sarsıldı. Saldırganlar önce beyaz bir minibüsle kalabalığın arasına daldı. Önlerine gelen insanı ezip geçti. Ardından araçtan inip, ellerindeki 20 santimetre uzunluğundaki bıçaklarla ortalığı kan gölüne çevirdiler.

4 Haziran 2017 Pazar 15:16
İngiltere’de terör! Önlerine geleni bıçakladılar...
Terör İngiltere’ye 12 gün sonra geri döndü. Manchester kentindeki konser saldırısının ardından bu kez başkent Londra’ya saldırdılar. Akdeniz kökenli olduğu belirtilen 3 saldırgan beyaz renkli bir minibüsü yayaların üzerine sürdü. 20 kişiyi yıkıp geçti. 

Ardından minibüsten atlayarak rastgele insanları bıçaklamaya başladılar. Görgü tanıklarından bir kadın Londra Köprüsü üzerinde 3 kişinin boğazının kesildiğini gördüğünü söylüyor.

Saldırganlar 20 santimetre uzunluğunda bıçaklarla  Borough market yakınında barların olduğu alana geldi. Oldukça yoğun bir kalabalığın olduğu bölgede sıra sıra barlara girerek önlerine geleni bıçakladılar.

Gelen acil yardım çağrısına 8 dakika içinde ulaşan ilk polis ekipleri teröristleri öldürdü.  Son bilgilere göre olayda 7 kişi hayatını kaybetti, 50'ye yakın yaralı var. Adamların saldırı sırasında ‘Bu Allah için’ diye bağırarak insanları bıçakladığı belirtiliyor.

Sahte intihar yelekleri giyiyorlardı

Polisin vurarak etkisiz hale getirdiği 3 saldırgana ait görüntüler geldi. Fotoğraflarda saldırganlar cansız bir şekilde yatıyor. Görüntülerde adamlardan birinin Arsenal futbol takımına ait bir forma giydiği dikkat çekti. Ayrıca saldırganların sahte olduğu belirlenen 'intihar yelekleri' giydikleri belirlendi.

Saldırıyla ilişkili olanlar yere yatırılıp kelepçelendi

Korkunç saldırının ardından Londra polisi ellerinde ağır silahlarla bölgede bu sabah itibariyle araştırma yapıyor. Olay yeri inceleme ekiplerinin yanı sıra polis çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Saldırıyla ilgisi olduğu düşünülen bir kaç adam polis tarafından yerde kelepçelenerek gözaltına alındı.

Polisten uyarı: Yere yatın

Saldrıganların sıra sıra içeri girip önüne geleni bıçaklarığı barları polis teker teker kontrol etti. İçeri girer girmez 'yere yetın' uyarısını yapan Londra polisi içerde herkesin korku ve panik içinde olduğunu gördü. Saldırının yaşandığı yerde siviller elleri boyunlarında ya da havada tutularak bölgeden çıkarıldı.

Görgü tanıkları anlatıyor: Bir kadın yanıma gelip yardım istedi! Boğazı kanıyordu

Saldırı anında henüz olanlardan habersiz Alev Shellum isimli bir adam BBC’ye şunları anlattı:

"Otuduğumuz bara bir kadın gelip yardım istedi. Boğazı ciddi şekilde kanıyordu, kesilmiş gibi görünüyordu. Kanı durduracak birilerini aradık, ardından bar kapandı. Barın önünde acil yardım görevlileri vardı, bir kişiye kalp masajı yapıyorlardı. Silahlı polisler eşliğinde bizi bölgeden çıkarıp koşarak uzaklaştırdılar"

Gerard Vowis isimli bir başka görgü tanığı da “O sırada bir barda şampiyonlar ligi maçını izliyordum. Bir kadının üç kişi tarafından  bıçaklandığını gördüm.  Saldırganları durdurabilmek için onlara sandalye, bardak ve şişe fırlattım. Bana doğru gelip bıçaklamak istediler. Herkesi bıçaklıyorlardı" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »