20 Şubat 2019, Çarşamba

iPhone'da yeni detaylar belli oldu

Apple'ın yeni iPhone'larını tanıtmasına dakikalar kaldı. Dünyanın gözü California'daki Apple Theater'a çevrilmişken yeni cihazların ismi kesinleşti. iPhone Xs Max'in başlangıç fiyatının 900-1000 dolar arasında olması bekleniyor.

12 Eylül 2018 Çarşamba 19:42
iPhone'da yeni detaylar belli oldu
Apple 3 yeni iPhone'la geliyor.12 Eylül 2018‘de Apple’ın düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone modelleri gün yüzüne çıkartılacak. Gather Round etkinliğine sayılı saatler kala yapılan sızıntı ile birlikte yeni iPhone modellerinin isimleri de netlik kazandı.

Apple’ın resmi sitesinde yer alan XML dosyası etkinlik öncesi internete sızdı. Buna göre yeni iPhone modellerinin isimleri gün yüzüne çıkmış durumda. Yeni iPhone modelleri, iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr isimleri ile adlandırılacak.

iPHONE XS HANGİ ÖZELLİKLERLE GELİYOR?

Henüz netlik kazanmış değil; ancak iPhone XS'ye ait teknik bilgiler de etkinlik öncesi internete sızmış durumda. 5.8 inç büyüklüğünde 1125 x 2436 piksel çözünürlüğünde ve 458 ppi piksel yoğunluğundaki OLED ekranın kullanılacağı yeni model, ekran açısından önceki modele benzer olacak.

İşlemci

Gücünü Apple’ın A12 işlemcisinden alacak olan yeni iPhone Xs, 7nm işlemciye sahip ilk akıllı telefon ünvanını alabilir. Huawei’nin 7nm’lik Kirin 980 işlemcini kullanacak olan Huawei Mate 20 ile bu alanda yarış içerisinde olacak.

GPU performansı tarafında ise yüzde 40 artış beklenirken, bunun günlük hayata yansımasının ortalama yüzde 20 seviyesinde olması bekleniyor. Çünkü artık GPU performansını bellek bant genişlikleri limitlemeye başlayacak seviyeye geldi. 

Yeni iPhone'ların beklenen fiyatı

Beklentilere göre iPhone Xs’in başlangıç fiyatı 899 Dolar olacak. Hafıza seçeneklerine göre fiyat daha da artacak. iPhone XS Plus modelinin başlangıç fiyatının da 999 Dolar olması bekleniyor.

Apple Watch 4

Apple'ın yeni iPhone'ları dışında yeni bir akıllı saati de duyurması bekleniyor. Bu kez Apple Watch 4'ü bekliyoruz. Şimdiden yeni saatin nasıl olacağı da sızıntılar da gün yüzüne çıkmaya başladı.

Sızıntıya göre yeni Apple Watch, 38 mm yerine 40 mm, 42 mm yerine ise 44 mm boyutuyla karşımıza çıkacak. Paylaşılan XML dosyasında Apple Watch 4 diye bir isimlendirme yapılmamış. Tahminler ise isimlendirmelere rağmen boyutların gerçeği yansıttığı yönünde.

Paylaşılan ön panele de bakılırsa daha büyük ve daha geniş bir ekrana sahip Apple Watch ile karşı karşıya kalacağız. Phone Arena sitesinin ele geçen sızıntılar üzerinden yaptığı Apple Watch 4 ve Apple Watch 3 karşılaştırması da boyut farkını ortaya koyuyor.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »