19 Temmuz 2018, Perşembe

Irak güçleri Eski Şehir bölgesine girdi

Irak askeri güçleri Musul'un Eski Şehir bölgesinde terör örgütü IŞİD'e karşı bu sabah yeni bir operasyon başlatmıştı. Bölgeden beklenen haber geldi. Irak güçleri Musul'un Eski Şehir bölgesine girmeyi başardı.

18 Haziran 2017 Pazar 21:49
Irak güçleri Eski Şehir bölgesine girdi
Irak'ın en büyük ikinci kenti olan Musul'un kuzeyi hala terör örgütü IŞİD'in kontrolü altında. Irak askeri güçleri kentin Eski Şehir bölgesini terör örgütünden geri almak için bugün yeni bir operasyon başlattı.

Terör örgüt IŞİD'in başkenti olarak gördüğü Musul'da ABD öncülüğünde Irak güçleriyle yürütülen operasyonlar dün dokuzuncu ayına girdi. Irak askerileri ele geçirdikleri IŞİD bayraklarıyla sivillerle birlikte kentte objektiflere dün poz vermişti.  IŞİD'in gittikçe alanının daraldığı kentten beklenen haber de geldi. Irak güçleri IŞİD'in elindeki Eski Şehir bölgesine girdi. 

Kurşunların arasına daldı

Diğer taraftan Musul'dan ilginç görüntüler de gelmeye devam ediyor. Bir eski ABD askerinin Musul'daki çatışmalar sırasında kurşunların arasından geçerek bir çocuğu IŞİD'in elinden kurtardığı anlar internette hızla yayıldı. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »