25 Nisan 2018, Çarşamba

Irak ordusu ile IŞİD arasında çatışma

Irak'ın Salahaddin vilayetinde ordu birlikleriyle terör örgütü IŞİD militanları arasında çıkan çatışmalarda 10 kişi öldü, 16 kişi yaralandı.

19 Haziran 2014 Perşembe 22: 1
Irak ordusu ile IŞİD arasında çatışma
Bağdat'ın güneyindeki Salahaddin vilayetinin kuzey bölgesinde ordu mensuplarıyla Irak Şam İslam devleti (IŞİD)  militanları arasında çıkan çatışmada 5 polis hayatını kaybetti.

Hükümet güçlerinin kontrolündeki Beyci hastanesi yetkilileri de IŞİD militanlarının ilçedeki saldırılarında 5 sivilin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı bildirdi. Samarra kentinin 17 kilometre güneyinde bulunan el-Mu'tasım beldesinde de hükümet birlikleriyle silahlı gruplar arasında yaşanan çatışmalarda 5 kişi yaralandı.

Samarra Kaymakamı Mahmud Halef ise kentin ana caddesine havan topunun düştüğünü, patlamada 7 kişinin yaralandığını bildirdi.

Bir süredir çatışmaların yaşandığı Irak'ta, IŞİD militanları ve bazı aşiret güçlerinin, ülkenin en büyük kentlerinden Musul ile Salahaddin vilayetinin merkezi Tikrit'in yanı sıra bölgedeki kimi yerleşim birimlerinde kontrolü ele geçirdiği açıklanmıştı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »