Iraklı asker ölü taklidi yaparak IŞİD'ten kaçmayı başardı

IŞİD’in Haziran ayında toplu katliam yaptığı Tikrit’te Iraklı bir askerin ölü taklidi yaparak hayatta kalmayı başardı ortaya çıktı.

4 Eylül 2014 Perşembe 19: 1
Iraklı asker ölü taklidi yaparak IŞİD'ten kaçmayı başardı
Mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başaran Ali Hüseyin Kadhim, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Tikrit kentinde ele geçirdiği binlerce Iraklı’dan biriydi. 23 yaşındaki Kadhim askeri üsten sivil kıyafetleriyle ayrıldıktan sonra kaçmaya çalışırken yolda yakalanmıştı.

Kadhim’le röportaj yapan New York Times gazetesinin haberine göre IŞİD’in kentte topladığı Iraklı erkekler yere yüzüstü yatırılıp teker teker kafalarından vurularak öldürülüyordu.

Sıra Kadhim’e geldiğinde ise kurşun başının hemen yanına isabet etti. Bunun üzerine Kadhim ölü taklidi yaparak saatlerce hareketsiz bir şekilde yerde yattı. Kadhim’in anlattığına göre yaklaşık 4 saat bu şekilde bekledikten sonra karanlık bastırınca bulunduğu yerden çıkarak kaçmayı başardı.

IŞİD Haziran ayında ele geçirdiği Saddam Hüseyin’in memleketi Tikrit’te bin 700 Şii erkeği katlettiğini dünyaya duyurmuştu.

İnsan Hakları İzleme Örgütü ise IŞİD’in Tikrit’teki beş farklı noktada 700 erkeği toplu infaz yoluyla öldürüldüğünü açıklamıştı. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »