21 Mayıs 2018, Pazartesi

Irak'ta 33 IŞİD militanı öldürüldü

Irak ordusunun Diyala ve Ramadi kentlerindeki operasyonlarında, 33 IŞİD Militanı ve 2 polis hayatını kaybetti.

17 Haziran 2014 Salı 19:15
Irak'ta 33 IŞİD militanı öldürüldü
Irak ordusunun Diyala ve Ramadi kentlerindeki operasyonlarında, çoğunluğu terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanı 33 kişi ile 2 polisin hayatını kaybettiği bildirildi.

Diyala polis sözcüsü Galip Atiyye yaptığı açıklamada, vilayetin merkezi Bakuba kentinin batısında yer alan El-Mefrak semtindeki polis karakoluna düzenlenen silahlı saldırıda, 2'si emniyet mensubu, 11 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti,

Irak Ordusu Dicle Operasyon Birliği Komutanı Korgeneral Abdulemir ez-Zeydi ise güvenlik güçlerinin Bakuba'nın çevresinde gerçekleştirdiği operasyonlarda, Mikdadiye'nin batısında 7, El-Azim kasabasında ise 12 IŞİD militanının etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Emniyet kaynakları ayrıca Enbar vilayetinin Ramadi kentinin Halidiye bölgesinde IŞİD militanlarına yönelik operasyonda, 5 militanın öldürüldüğünü ve yaralananların olduğunu kaydetti.

Bir süredir çatışmaların yaşandığı Irak'ta, IŞİD militanları ve bazı aşiret güçlerinin, ülkenin en büyük kentlerinden Musul ile Salahaddin vilayetinin merkezi Tikrit'in yanı sıra bölgedeki kimi yerleşim birimlerinde kontrolü ele geçirdiği açıklanmıştı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »