20 Şubat 2019, Çarşamba

İran Cumhurbaşkanı Ruhani Türkiye'ye geldi!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le birlikte yapılacak Suriye zirvesine katılmak üzere bu akşam Ankaraya geldi.

3 Nisan 2018 Salı 20:54
İran Cumhurbaşkanı Ruhani Türkiye'ye geldi!
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile birlikte beraberindeki heyet, bu akşam saat 19.30da Ankara Esenboğa Havalimanına  geldi. Ruhani'yi, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikliresmi törenle karşıladı. Yoğun güvenlik tedbirlerinin uygulandığı Esenboğa Havalimanında törenin ardından ayrılan Ruhani ve beraberindeki heyet, konaklayacakları otele hareket etti.

ANKARA ÖNEMLİ KONUKLARI AĞIRLIYOR
Başkent Ankara, yarın yapılacak Suriye zirvesinde iki önemli yabancı devlet adamını ağırlıyor. Önce saat 15.00'da Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve beraberindeki heyet geldi. Yarın gerçekleştirilecek Suriye zirvesine katılacak olan Putin ve beraberindeki heyet, bugün Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi'nin yedinci toplantısı, Türk Akımı Projesi ile Külliye'de düzenlenen video konferans yoluyla Akkuyu Nükleer Enerji Santrali'nin temel atma törenine katıldı. Ardından yarın yapılacak Suriye zirvesine katılacak olan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile birlikte beraberindeki heyet Ankara'ya geldi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »