İrfan Değirmenci'den Gezi ve Soma Göndermesi

Altın Kelebek ödüllerinde ödül alan İrfan Değirmenci törene damga vuran konuşmasında Gezi ve Soma'ya göndermelerde bulundu.

23 Haziran 2014 Pazartesi 6:38
İrfan Değirmenci'den Gezi ve Soma Göndermesi
Altın Kelebek ödülleri bu gece sahiplerini buldu. En iyi haber spikeri dalında ödülü KanaL D spikeri İrfan Değirmenci aldı. Hazırladığı metinle konuşmasını yapmak için sahneye çıkan Değirmeci, Soma'da yaşanan faciaya ve Gezi olaylarına gönderme yaparak törene damgasını vurdu.

DEĞİRMENCİ'NİN KONUŞMASI

İrfan Değirmenci konuşmasında, "Bu benim ikinci Altın Kelebeğim. 2011'de yılın en iyi anchormani anons edilirken kalbim duracaktı, ben daha heyecanımı yenemeden Uğur Dündar aldı ödülü. 2012'de bu kez sıra bendedir diye beklerken sahneye ustam Mehmet Ali Birand çıktı. Bu onun son ödülüydü. 2013'te bu kez ödül benimdi ancak biliyorsunuz o uzun Haziran'da bu tören yapılamamıştı. Ve ben ilk Kelebeğimi sessiz sedasız almıştım Eylül ayında. Tören yapılamadı çünkü dışarıdai sokakta, parklarda, kelebekler her zamankinden daha özgürdüler, daha renkliydiler, daha duyarlıydılar. Ve maalesef o kelebekler her zamankinden daha kırılgandılar. Ve bu yıl. Aslında Mayıs'ta yapılacaktı bu tören ancak yürekler kömür ateşi gibi yanerken, Soma'nın alevi yüzleri kavururken, biz de Haziran'a savrulduk. Ben bu kelebeği, ateşe uçan pervanelere, alın terini, emeği ve helal lokmayı yemeği bilen tüm güzel canlara armağan etmek istiyorum." dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »