21 Haziran 2018, Perşembe

IŞİD cephanesindeki dikkat çeken detay

IŞİD'e ait olduğu iddia edilen kovanlardan çarpıcı bir detay ortaya çıktığı belirtildi. Top mermisi ve kovanların nereden geldiği ve nerede üretildiğine ilişkin son dakika gelen görüntülerde çarpıcı ayrıntılar var.

31 Ağustos 2016 Çarşamba 16: 9
IŞİD cephanesindeki dikkat çeken detay
TSK'nin ÖSO militanları ile beraber yürüttüğü Fırat Kalkanı operasyonunda Cerablus'taki IŞİD top ve mermi kovanları CNN Türk tarafından görüntülendi. IŞİD'e ait olduğu belirtilen kovanlarda çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Normal şartlar altında bulunması gereken top mermisi ve kovanların nereden geldiği ve nerede üretildiğine ilişkin notun IŞİD'e ait top ve mermi kovanlarda bulunmadığı görüldü.

'KAFA KESİYORLARDI...'

Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve  Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde  terör tehditlerine karşı yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü  DAEŞ'in Halep iline bağlı Cerablus ilçesinden çıkarılması halk tarafından  memnuniyetle karşılandı. 

AA muhabirine konuşan Beşir Ebu Udey isimli vatandaş, DAEŞ’in  Cerablus'tan çıkarılmasından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, örgütün  ilçede kaldığı zaman içinde kendilerine acılar tattırdığını söyledi.

Örgütün erkek ve kadınlara belirli elbiseleri giymelerinin zorunlu  kılındığını belirten Ebu Udey, örgüt tarafından kadınların yüzlerinin tamamının  örtülmesinin zorunlu olduğunu ifade etti.

Ebu Ubeyd, örgütün söz konusu dayatmalarını uygulamayanlar için  "eğitime" alındığını, ayni uygulamanın ikinci kez yapılmaması karşılığında ise  bir aylık hapis cezasının verildiğine dikkati çekti.

Ahmed adındaki genç, terör örgütü DAEŞ'in ilk başta İnternet  kullanımının yasaklandığını hatırlatarak, örgütün daha sonra telefon, televizyon  ve uydu anteni gibi cihazların da kullanılmasının yasaklandığını kaydetti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »