20 Haziran 2018, Çarşamba

IŞİD, Kürt Köylerini Ele Geçirdi

YPG ile IŞİD üyeleri arasında çatışmaların sürdüğü Suriye'nin kuzeyindeki Kobani bölgesinde IŞİD güçleri çok sayıda Kürt köyünü ele geçirdi.

13 Temmuz 2014 Pazar 23:25
IŞİD, Kürt Köylerini Ele Geçirdi
YPG ile IŞİD üyeleri arasında çatışmaların sürdüğü Suriye'nin kuzeyindeki Kobani bölgesinde IŞİD güçleri çok sayıda Kürt köyünü ele geçirdi. Türkiye sınırına yakın bölgede çatışmalar sürüyor.

YPG ve Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) mensupları arasında Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye sınırına yakın konumdaki Kobani bölgesinde şiddetli çatışmalar devam ediyor.

SON 1 HAFTADA 8 KÖYÜ ELE GEÇİRDİLER

IŞİD, Cerablus bölgesinde cumartesi günü ele geçirdiği Carikli koyu ile birlikte son bir haftada 8 köyü ele geçirdi. Zormagar, Beyadiyye, Ziyara, Cibne, Hacı Ismail, Katas, Cibne son saldırılarda IŞİD'in ele geçirdiği köyler.

Cerablus-Kobani arasında meydana gelen çatışmaların ardından IŞİD güçleri ile Kobani ilçe merkezi arasındaki mesafe 15 kilometreye kadar düştü.

IŞİD'in aynı zamanda Çobanbey bölgesinde bulunan köylere yönelik saldırıları da sürüyor. Daha önce muhaliflerin kontrolünde bulunan Kaytron köyü, cuma gecesinden itibaren IŞİD güçlerinin eline geçti.

YPG, PKK'nın Suriye kolu olan PYD'nin silahlı kanadı olarak biliniyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »