IŞİD'e ait yüzlerce araçlık konvoy imha edildi

ABD önderliğindeki koalisyon helikopterleri, Felluce'nin hemen çıkışında kıstırdığı dev IŞİD konvoyunu yerle bir etti. Harekatta 250 IŞİD mensubunun öldürüldüğü doğrulanırsa operasyon örgüte karşı en ölümcül saldırı olarak kayıtlara geçecek.

30 Haziran 2016 Perşembe 19:55
IŞİD'e ait yüzlerce araçlık konvoy imha edildi
Irak'ta aylarca kontrolü elinde tuttuğu Felluce'yi kaybeden terör örgütü IŞİD, kentin hemen dışında da çok ağır bir darbe yedi.

ABD'nin başını çektiği koalisyon helikopterleri, yüzlerce araçlık IŞİD konvoyunu Felluce'nin kaçarken kentin çıkışında yakaladı.

Irak Savunma Bakanlığı'nın paylaştığı görüntülerde, konvoya yaklaşan helikopterlerin araçları yerle bir ettiği net şekilde görülüyor.

Amerikan CNN kanalı, operasyonda 175 aracın imha edildiğini bildiriyor. Saldırıda 250 IŞİD militanının öldürüldüğü tahmin ediliyor.
 
Reuters’ın isimlerini saklı tutan ABD’li üst düzey yetkililerden aldığı bilgiye göre, 250 IŞİD mensubunun öldürüldüğü doğrulanırsa dünkü harekat örgüte karşı en ölümcül saldırı olarak kayıtlara geçecek.

Operasyona başta ABD olmak üzere koalisyon güçleriyle birlikte Irak ordusuna ait çok sayıda helikopter katıldı. Vurulan araçlar Felluce’den Suriye’ye doğru hareket halindeydi.

Irak'tan geçen hafta yapılan açıklamada, Felluce operasyonunda yaklaşık 1500 IŞİD üyesinin öldürüldüğü duyurulmuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »