IŞİD'in kontrolündeki El Beac'e hava saldırısı

Irak'ın Ninova vilayetine bağlı El-Beac ilçesine düzenlenen hava saldırısında 4 kişinin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı bildirildi.

26 Haziran 2014 Perşembe 1:16
IŞİD'in kontrolündeki El Beac'e hava saldırısı
Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) kontrolündeki Suriye sınırındaki El-Beac ilçesine hava saldırısı düzenlendi. Saldırıda, 4 sivil hayatını kaybederken, 8 kişi de yaralandı.

İlçeden patlama sesleri duyulurken uçakların orduya ait olup olmadığı hakkında net bilgi verilmedi. Irak makamlarından da konuya ilişkin resmi açıklama yapılmadı.

Sincar Kaymakamı Mesir Haci, El-Beac'dan 37 ailenin, ilçeyi terk ederek Sincar'a geldiğini belirtti. Haci ailelerin, hava saldırıları nedeniyle yaşadıkları güvenlik endişesinden dolayı göç etmek zorunda kaldığını ifade etti.

Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları ve bazı aşiret güçleri, Musul, Tikrit, Bakuba ve Telafer kentlerininin yanı sıra Enbar'ın El-Kaim, Rave, Aneh, Retbe ve Hadise ilçelerini de ele geçirmişti. Şiddetli çatışmalar dolayısıyla yaklaşık 1 milyon sivil göç etmek zorunda kaldı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »