IŞİD'in ölüm oyunu ortaya çıktı!

IŞİD'in 'sahte ölüm' oyunu İngiliz güvenlik servisine takıldı - Milliyet Haber

22 Ocak 2015 Perşembe 5:28
IŞİD'in ölüm oyunu ortaya çıktı!
The Times, Khawaja'nın İngiltere'ye dönebilmek için IŞİD'in propaganda filminde öldü gösterildiğini ancak güvenlik servislerinin kendisini İngiltere'de teşhis ettiğini yazdı. gazete, Khawaja'nın Dover'de kendi pasaportunu kullanırken feribot çıkışı durdurulduğunu yazdı. The Times, Khawaja'nın ömürboyu hapis cezası alabileceğini yazdı.

Haberde, IŞİD askeri araçları önünde,  bir elinde kesik baş, diğer elinde kanlı bir bıçak  tutarken pozları yayınlanan Batı Londra'lı İngilizin, hakkındaki  terör suçlamalarına itiraz etmediği yazıldı.

Metropolitan Polis'in SO15  Terörle Mücadele Birimi'nin başı Richard Walton, yaptığı açıklamada "Khawaja terörist olmayı,terörist kampında silah eğitimi almayı  ve İngiltere'ye geri dönebilmek için kendini ölü göstermeyi tercih etti. Bu ülkeye ciddi bir tehlike oldu. Verilen hükümle ülke daha emniyetli hale geldi" diye konuştu.

Rayat al-Tawheed Instagram hesabında haziran ayında  Abu Daigham al-Britani kod adını kullanan Khawaja'nın birkaç gece önceki  bir savaşta öldüğünü  ilan etmiş ve "Allah taksiratını kabul etsin" yazmıştı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »