İskan ruhsatı olmayan giyim mağzası mühürlendi

Pamukkale Belediyesi, iskan ruhsatı bulunmayan ve verilen sürede bu eksiği gidermeyen 5 katlı giyim mağazasını mühürledi

20 Temmuz 2014 Pazar 2:42
İskan ruhsatı olmayan giyim mağzası mühürlendi
Pamukkale Belediyesi, bir giyim mağazasını iskan ruhsatını belirlenen zamanda almadığı gerekçesiyle mühürledi.

Gazi Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren 5 katlı giyim mağazasına belediyeye bağlı zabıta ekipleri gelerek yetkililer ile görüştü. Zabıta ekipleri iş yerini mühürlerken, mağazadan çıkarılan müşteriler de duruma tepki gösterdi.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, iş yerlerinin açma ruhsatlarını kontrol ettiklerini, ruhsatı olmayan iş yerlerine 2 Haziran'a kadar eksikliklerinin tamamlanması konusunda uyarıda bulunduklarını bildirdi.

Verilen sürenin üzerinden 29 gün geçtiğini, mühürlenen iş yerlerinin ruhsatla ilgili belediyeye başvuru dahi yapmadığını kaydeden Gürlesin, "Konu encümene geldi. Encümen de belediye meclisinin kararını Kabahatler Kanunu'na göre uygulamakla mesuldür. Mülk sahibinin mahkemeye yürütmeyi durdurma müracaatı hakkı var. Biz ayın 14’ünde kapatırdık ama biraz daha müsaade ettik. Bugüne kadar yaklaşık 10’a yakın iş yeri kapatıldı" dedi.

Bina sahibi Feridun Basmacı ise iskan ruhsatıyla ilgili belediyenin daha önceden uyarıda bulunduğunu, resmi prosedürlerin zamanında tamamlanamadığı için kapatma işleminin gerçekleştiğini ifade ederek, belediye ile aralarında her hangi bir sorunun olmadığını söyledi. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »