İslami Cephe Esed güçlerine büyük zayiat verdirdi

Şam yönetimine karşı savaşan İslami Cephe'ye bağlı birliklerin, Halep'in güneyindeki rejim güçlerinin kontrolünde olan birçok yerin denetimini sağlayarak Esed güçlerine büyük zayiat verdirdiği bildirildi.

5 Haziran 2014 Perşembe 23:50
İslami Cephe Esed güçlerine büyük zayiat verdirdi
Halep'teki Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) medya sorumlusu Ahmed Ubeyd, Esed yönetimine karşı silahlı mücadele veren İslami Cephe'ye bağlı birliklerin Halep'in güneyinde rejim güçlerinin elinde olan çok sayıda kontrol noktasının denetimini sağladığını ifade ederek "İslami Cephe, kentin güneyinde rejimin elinde olan bölgelere tank ve havan toplarıyla saldırarak denetimini sağladı" dedi.

Kentin güneyinde silahlı muhaliflerin önemli ilerlemeler kaydettiğini dile getiren Ubeyd, "Tanklar ve diğer ağır silahlar kentin güneyine tırlarla taşındı. İslami Cephe, bölgede çok zırhlı hareket ettiği için rejimin hava saldırılarına maruz kalmıyor" diye konuştu.

Hükümet güçlerinin silahlı muhalifler karşısında büyük kayıplar verdiğini aktaran Ubeyd, orduya ait savaş uçaklarının da Halep'te muhaliflerin kontrolünde olan yerleşim yerlerine "varil bombasıyla" saldırması sonucu bazı evlerin yıkıldığını ve çok sayıda evin de hasar gördüğünü kaydetti.

Rejim güçlerinin hava saldırıları sonucunda kentte birçok bölgenin harabeye döndüğünü aktaran Ubeyd, Esed'in kara operasyonel gücü kalmadığı için  "İran, Irak ve Lübnan'dan paralı Şii milisler getirdiğini" öne sürdü.

Esed'in dış destekle ayakta kaldığına işaret eden Ubeyd, "Esed, her gün sivil masum insanlar öldürüyor" açıklamasında bulundu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »