İsmail Koncuk: Ölüm tehditleri aldığım için çekiliyorum

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Ciddi tehditler aldık, Bu şartlarda görev yapmamız hayati risk taşır" ifadelerini kullanarak genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

23 Şubat 2018 Cuma 17:36
İsmail Koncuk: Ölüm tehditleri aldığım için çekiliyorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen'de deprem yaşanıyor...

İsmail Koncuk'un referandum döneminde 'hayır' oyu kullanacaklarını açıklamasının ardından Türkiye Kamu Sen binası basılmış, geçtiğimiz günlerde de Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı Fahrettin Yokuş, gelen tehditler üzerine MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve Mevlüt Karakaya hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Ciddigazete.com‘un haberine göre, Türk Eğitim Sen’in yarın yapılacak kongresi öncesinde yeni gelişmeler yaşandı.

Aynı zamanda Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı da olan İsmail Koncuk, kongrede tekrar aday olmayacağını söyledi.

Göreve talip olduğu arkadaşlarıyla birlikte çekilme kararı aldıklarını belirten Koncuk, “Ciddi anlamda tehditler aldık. Bu şartlarda görev yapmamız hayati risk taşır” dedi.

"TÜRKİYE KAMU-SEN'İN DEVAMI İÇİN KENDİMİ FEDA EDİYORUM"

Ülkede hukuk sisteminin rafa kalktığını belirten İsmail Koncuk, “Türk Kamu Sen’in devamı için kendimi feda ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan İsmail Koncuk ve yönetimine yapılan tehditlerin, daha önce defalarca mahkemelik olduğu MHP’den geldiği öğrenildi.

AKP kanadının önünü açmak için MHP eliyle yapılan tehditler karşısında mevcut yönetimde yer alan Talip Ceylan, Türk Eğitim Sen’in genel başkanlığına aday gösterilecek.

TÜRKİYE KAMU-SEN, HÜKÜMETİN YANINDA YER ALACAK
Talip Ceylan’ın Türk Eğitim Sen başkan adaylığı kesinleşti. Kamu Sen’in nisan ayında yapılacak genel kurulunda da başkan adayı olacağı belirtilen Ceylan’ın, Türk Eğitim Sen başkanlığını kazandıktan sonra en çok delegeyle temsil edildiği Kamu Sen’de de başkanlığı almasına kesin gözüyle bakılıyor. 

AKP karşısında kamu emekçilerinin hakkını savunan en büyük kuruluş olan Kamu Sen, hükümetin yanında yer almaya başlayacak.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »