İsmailağa Cemaati'nden zehir zemberek açıklama!

İsmailağa Cemaati Lideri Mahmud Ustaosmanoğlu Çeçenistan ziyaretiyle alakalı olarak Yeni Şafak gazetesinde yayınlanan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

13 Haziran 2014 Cuma 17:13
İsmailağa Cemaati'nden zehir zemberek açıklama!
İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, Çeçenistan’a yapacağı ziyareti engellemeye çalışan Yeni Şafak’taki haberlere ilişkin açıklama yaparak, “Millet, cemaate diyemiyor mu? Bunlar yalancıdır, yalancı Albayrak’ın adamları” sözleri ile tepki gösterdi.

Yeni Şafak gazetesi, Ustaosmanoğlu'nun yapacağı ziyarete ilişkin, “Hocam bu geziyi iptal edin”, “Cemaat rahatsız”, “Bugün Kadirov’a yarın Esed’e” başlıklarıyla haber yapmıştı. Geziyi düzenleyen Marifet Derneği yöneticileri de hedefe konulmuştu. Derneğin yöneticisi Muhammed Keskin, 9 Haziran 2014 akşamı Ustaosmanoğlu ile yaptığı görüşme sonrası, Çeçenistan ziyaretinin engellenmesinin arka planını kamuoyuna duyurdu. Zaman'da yer alan habere göre açıklamada, Yeni Şafak’ın yalan ve iftira haberler yaptığı, İHH’nın Türkiye’de yaşayan bazı Çeçenleri organize ederek Ustaosmanoğlu'nun evinin önünde eylem yaptırdığı ve bir İstanbul milletvekilinin Ustaosmanoğlu’nu ziyaret ederek geziden vazgeçilmesi yönünde tehdit edildikleri belirtildi.

İşte İsmailağa Cemaati Lideri Mahmud Ustaosmanoğlu'nun açıklaması:

"Allah-u Teâlâ'ya hamd-ü senalar, Rasûlüllah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ve onun al-u ashabına salat-ü selamlar olsun.

Mahmud Efendi Hazretlerinin hizmet ekibi olarak bizler (Marifet Hizmet Ekibi) Efendi Hazretlerinin sıhhat ve afiyetini temin etmek ve Müslümanların, Zat-i alilerinden istifadelerini kolaylaştırmak için senelerdir çalışmalar yürütmekteyiz.

Bu meyanda; Efendi Hazretlerinin Çavuşbaşı'ndaki hane-i saadetlerinde yüzbinlerce insanın ziyaretini onun sıhhatini gözeterek sağlamış bulunmaktayız.
Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyomu, İrşad Umresi, Silivri icazet merasimi, Uludağ ziyaretleri, yurtiçi ve yurtdışı seferler gibi birçok organizasyonlarda bu gayeye matuf hizmetler verdik. En önemlisi attığımız her adımda Efendi Hazretlerimizin iradesi, müsaadesi ve rızasını gözettik.

NEDEN ÇEÇENİSTAN!...


Geçtiğimiz ay Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan KADİROV bir hocalar heyeti göndererek Efendi Hazretlerini Çeçenistan'a davet etmiş ve Efendi Hazretlerimiz de kabul etmiştir.

Bunun üzerine Efendi Hazretlerimizin oğlu Muhterem Ahmet USTAOSMANOĞLU hocamız Efendi Hazretlerine gelerek kamuoyundaki tepkileri ve Ramazan KADİROV‘la alakalı bütün söylentileri dile getirerek; “Buna rağmen Çeçenistan'a gitmek istiyor musunuz?” diye sorduğunda, Sultanımız “İSTİYORUM” buyurmuşlardır.
 

DAHA ÖNCE…


Daha önce İnsanlığa Hizmet Sempozyomunu Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu'nda düzenlemek istemiştik. Resmi muameleleri yerine getirmemize rağmen Yenişafak Gazetesinin toplantıyı sabote eden manşetinin üzerine ikiyüzellibinin üzerinde bir katılımın beklendiği ve provokasyon ihtimalinin bulunduğu bahanesiyle haksız bir şekilde toplantımız iptal edilmişti.

Bunun üzerine Mahmud Efendi Hazretleri açıklama yapmış ve; “Yenişafak Gazetesinin yaptığı iftiradır. Fitnelerden sakınalım.” buyurmuşlardı.
2011'de Efendi Hazretlerimizle beraber umre yapabilmek için toplanan 50 bini aşkın seveniyle Mekke-i Mükerreme'de bulunduğumuz esnada Diyanet İşleri Ataşesi gönderilerek Efendi Hazretlerini umreye çıkarmamamız söylenmek suretiyle müdahale edilmişti.
 

SON OLARAK…


Son olarak Efendi Hazretlerimizin Çeçenistan'a yapmayı arzu ettiği ziyaretin basında duyulması özellikle de Yenişafak Gazetesinin yalan ve iftiralarla dolu haberlerinin ve İHH'nın Türkiye'de yaşayan bazı Çeçenleri organize ederek Mahmud Efendi'nin evine gönderip taciz etmeye kalkmasının ardından bir İstanbul Milletvekilinin, Efendi Hazretlerinin hane-i saadetine gönderilerek sefere çıkmaması yönünde baskı yapılması ve bir dosyanın varlığından bahsedilmesi bizleri derinden üzmüş, seyahat özgürlüğüne müdahale ve tehdit olarak telakki edilmiştir.

Şimdiye kadar İslam'a ve Müslümanlara hizmet uğrunda meşru hiçbir isteğimize cevap verilmemesine ve uğradığımız haksızlıklara rağmen bizler sükûnetimizi muhafaza etmiş ve kamuoyunda kargaşaya sebep olmasın diye herhangi bir açıklama yapmamıştık.

Mahmud Efendi Hazretlerinin 09.06.2014 Pazartesi akşamı; “Millet, cemaate diyemiyor mu, bunlar yalancıdır, yalancı, Albayrağın adamlar.”  buyurması üzerine biz de bu yazıyı kaleme almak ihtiyacı duyduk.

Gelinen noktada maruz kaldığımız baskıları, tehditleri, haksızlıkları, hedef gösterilmemizi ve her türlü iftiraları Kadir-i Mutlak olan Mevla Teâlâ Hazretlerine havale ediyor ve siz değerli halkımızla da paylaşıyoruz.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »