İspanya'daki referanduma müdahale! Sandıklara el koymaya başladılar!

İspanyol polisi ve jandarması, Katalonya'daki bağımsızlık referandumuna izin vermedi, oy kullanılmak için hazırlık yapılan merkezlere baskınlar yapılıyor.

1 Ekim 2017 Pazar 11:25
İspanya'daki referanduma müdahale! Sandıklara el koymaya başladılar!
İspanyol polisi ve jandarması yasa dışı olduğu  açıklanmasına rağmen Katalonya'da bölgesel yönetimin yapmak istediği bağımsızlık  referandumuna müdahale etti. İspanya İçişleri Bakanlığı oy sandığı ve pusulalarına el koyulmaya başlandığını açıkladı.

Katalonya Özerk Yönetiminde oy verilmesi için hazırlanan merkezlere   İspanyol polisi ve jandarması baskınlar yaptı, bağımsızlık yanlılarının sivil  direnişini kırarak, sandıklara ve oy pusulalarına el koydu.

İspanya İçişleri Bakanlığı, yasa dışı bağımsızlık referandumuna izin  vermediklerini ve tüm oy pusulalarına ve sandıklara el koymaya başladıklarını  açıkladı.

Baskın düzenlenen merkezlerden biri de Katalonya Özerk Yönetimi  Başkanı Carles Puigdemont'in oyunu kullanacağı Girona kentindeki belediyeye ait  spor salonu oldu.

Buraya gelen yaklaşık 80 jandarma, kapı önünde barikat kuran  bağımsızlık yanlılarını dağıtarak, salonun kontrolünü ele geçirdi.

Bağımsızlık yanlısı gruplarla jandarma arasında arbede yaşandığı  görüldü.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »