İsrail 40 Bin Yedek Askeri Göreve Çağırdı

İsrail ile Filistin arasındaki gerginlik tırmanırken, Tel Aviv yönetimi Gazze'ye saldırı düzenlenmesi amacıyla 40 bin yedek askeri göreve çağırdı.

9 Temmuz 2014 Çarşamba 3: 4
İsrail 40 Bin Yedek Askeri Göreve Çağırdı
İsrail Ordusu 40 bin yedek askeri göreve çağırırken, Arap Birliği BM Güvenlik Konseyi'ne, İsrail saldırılarının önlenmesi için acil toplantı çağrısı yaptı.

HAMAS SÖZCÜSÜ: DURUM TRAJİK

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Gazze'deki durumun trajik olduğunu söyleyerek İsrail saldırıları karşısında Arap ülkelerinin sessizliğini eleştirdi.

Zuhri son olayın Filistinliler arası uzlaşının zorunlu olduğunu ortaya koyduğunu ve kendilerinin bunun için bütün bedelleri ödediklerini belirtti.

İSRAİL GAZZE ŞERİDİNDE KUVVETLERİNİ YOĞUNLAŞTIRDI

İsrail ordusunun sözcüsü Avihai Aderaa Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "İsrail askerleri Gazze Şeridi sınırında kara kuvvetlerini yoğunlaştırdı, çünkü operasyon kara harekâtını da içeriyor. Yedek birliklerin çağrılması hazırlıkları tamamlandı" ifadelerini kullandı.

İsrail ordusunun, saldırıyı gelişmelere göre aşamalı olarak dozu yükseltilecek şekilde planladığını kaydeden Aderaa, Hamas'ın ciddi bir çıkmazda olduğunu ve tehditlerinin içinde bulunduğu durumdan kaynaklandığını ileri sürdü.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »