İsrail, 7'si milletvekili 14 Hamas üyesini gözaltına aldı

İsrail askerlerinin, Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde 7'si Hamas milletvekili 14 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

14 Temmuz 2014 Pazartesi 16:40
İsrail, 7'si milletvekili 14 Hamas üyesini gözaltına aldı
Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi Müdürü Fuad el-Hafeş yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin, Batı Şeria'daki bazı kentlere baskın düzenleyerek, Hamas milletvekilleri Ömer Abdurrazzak'ı Selfit, Davut Ebu Seyr'i Nablus, Halid Yahya ve İbrahim Dahbur'u Cenin, Riyad Raddad ve Fethi Karavi'yi Tulkerm ve Fadl Hamden'i Ramallah kentinde gözaltına aldığını belirtti.

Hafeş, Nablus'taki Ulusal en-Necah Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Abdussettar Kasım ile Batı Şeria'nın güneyindeki el-Halil kentinde Hamas üyesi 6 aktivistin de gözaltına alındığını dile getirdi.

 İsrail'in geçen haftadan bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı 172'ye yükseldi, bin 260 kişi ise yaralandı.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından, Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü. Olayların tırmanmasıyla İsrail, pazartesi günü Gazze'ye yönelik "Koruyucu Hat" adı altında operasyon başlattığını duyurmuştu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »