İsrail 9 Filistinliyi daha gözaltına aldı

İsrail askerlerinin, kaçırıldığı iddia edilen 3 Yahudi yerleşimciyi bulmak için düzenlediği operasyonlarda, 9 Filistinliyi daha gözaltına aldığı bildirildi.

27 Haziran 2014 Cuma 20:42
İsrail 9 Filistinliyi daha gözaltına aldı
İsrail ordusunun resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, "Yahudi yerleşimcileri bulmak için düzenlenen operasyonlarda, 9 Filistinli gözaltına alındı. Onları bulana kadar operasyonlar devam edecek" denildi.

Yedioth Ahronoth gazetesinin askeri kaynaklara dayandırdığı haberinde ise başta Halil kenti olmak üzere 40 noktada araştırma yapıldığı ifade edildi.

İsrail yönetimi, 12 Haziran'da Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan üç Yahudi yerleşimci gencin kaçırıldığını iddia etmiş, bundan  Filistin yönetimini sorumlu tutmuştu. Bu kişilerin bulunması içinİsrail Parlamentosu, orduya operasyon yapma dahil geniş yetkiler vermişti.

Ordu birlikleri de o tarihten bu yana Batı Şeria'da baskınlar düzenleyip, aralarında Filistin Meclis Başkanı Aziz Duveyk, milletvekilleri, eski bakanlar ve Hamas üyelerinin de bulunduğu 560'ın üzerinde kişiyi gözaltına almış, Gazze'ye de hava saldırıları düzenlemişti. 14 gündür süren operasyonlarda 8 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi de yaralandı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »