24 Mayıs 2018, Perşembe

İsrail hücumbotları Deyr el-Belah'ı hedef aldı

İsrail donanmasına ait hücumbotların, Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah kentini vurduğu belirtildi.

22 Temmuz 2014 Salı 16: 9
İsrail hücumbotları Deyr el-Belah'ı hedef aldı
Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail donanmasına ait hücumbotlar, Deyr el-Belah kentinin sahil kesimine onlarca roket attı, bölgedeki evlere makineli tüfekle ateş edildi. 

Bölge sakinleri, patlama seslerinin duyulmasıyla eş zamanlı olarak İsrail savaş uçakları ve helikopterlerinin Deyr el-Belah semalarında uçtuğunu dile getirdi. 

Gazze'de görevi fiili olarak devam eden Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail hücumbotlarının, Gazze'nin kıyıları ve ortalarını hedef alarak bombaladığını, olayda ölü ya da yaralı olmadığını kaydetti.

3 cami vuruldu

Öte yandan, görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları, Gazze'nin ortasındaki Şuheda el-Aksa Camisi'ne füze attı. Saldırıda cami tamamen yıkılırken, çevre binalardaki onlarca evde ise ciddi hasar meydana geldi.

Gazze Şeridi'nin güneyinde yer alan Refah kentinde El-Faruk Camisi ile orta kesiminde bulunan Deyr el-Belah kentinde El-Ebrar Camisi de İsrail savaş uçakları tarafından düzenlenen bombardımana maruz kaldı. Camilerin tamamen yıkıldığı hava saldırılarında ölen ya da yaralanan olmadı. 

"Koruyucu Hat" adı altında  7 Temmuz'da Gazze’ye havadan saldırı başlatan İsrail ordusu, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti.

İsrail Gazze'ye saldırılarında 573 kişi yaşamını yitirdi, 3 bin 400 kişi yaralandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »