20 Haziran 2018, Çarşamba

İsrail, İranlı komutanı öldürdü

İsrail’in Suriye’de dün gerçekleştirdiği hava saldırısında İran Devrim Muhafızları Komutanının öldürüldüğü doğrulandı. İsrail o saldırıda sadece İran'a değil Hizbullah'ın da ağır kaybına sebep oldu. Hizbullah'ın eski üst düzey komutanlarından İmad Muğniye’nin oğlu Cihad Muğniye bugün kızgın bir kalabalık eşliğinde toprağa verildi.

20 Ocak 2015 Salı 3:41
İsrail, İranlı komutanı öldürdü
Reuters haber ajansına göre İran, üst düzey bir Devrim Muhafızları komutanının, İsrail'in dün Suriye'de düzenlediği hava saldırısında öldüğünü doğruladı. Öldürülen İranlı komutanın isminin, General Muhammed Ali Allahdedi olduğu duyuruldu.

BABASININ YANINA DEFNEDİLDİ

İsrail Hizbullah'a da ağır darbe vurdu. İsrai'in, saldırısında ölen Hizbullah militanı İmad  Mugniye'nin cenazesi, başkent Beyrut'ta binlerce kişinin katıldığı törenle  toprağa verildi. "Hizbullah'ın kalesi" olarak kabul edilen Dahiye'de gerçekleşen cenaze  töreni sonrası Mugniye'nin cenazesi, Hizbullah'ın eski liderinden olan ve 2008'de  Suriye'nin başkenti Şam'da uğradığı suikastte ölen babası İmad Mugniye'nin yanına  defnedildi. 
 
İsrail saldırısında ölen 25 yaşındaki Cihad Mugniye, Hizbullah Genel  Sekreteri Hasan Nasrallah ve İran'ın Kudüs Kuvvetleri Komutanı Kasım  Süleymani'nin "koruması altında" olduğu ifade ediliyordu. 
 
  İsrail, Suriye'nin Lübnan sınırındaki Kuneytra bölgesinde devriye  gezen Hizbullah araçlarına dün düzenlediği hava saldırısında, daha önce  kamuoyunda farklı sayılar zikredilmiş, ancak Hizbullah daha sonra 6 askerinin  öldüğünü açıklamıştı. 
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »