İsrail polisi iki Türk vatandaşını gözaltına aldı

İsrail polisinin, akşam namazından sonra Mescid-i Aksa’nın Kattanin (Pamukçular) Kapısı'nda bir grup Türk vatandaşıyla yaşanan arbedede iki Türk vatandaşını gözaltına aldığı bildirildi.

22 Aralık 2017 Cuma 20:40
İsrail polisi iki Türk vatandaşını gözaltına aldı
Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Türk bayrağı baskılı tişört  giyen ve fes takan, aralarında çocukların da bulunduğu bir grup Türk vatandaşının  Mescid-i Aksa’ya çıkan Pamukçular Çarşısı'nda İsrail polisi tarafından Harem-i  Şerif’e girmeleri engellendi.

İsrail polisinin, Türk vatandaşlarını durdurarak Türk bayrağı baskılı  tişörtleri çıkarmalarını aksi takdirde Mescid-i Aksa’ya giremeyeceklerini  söylediği belirtildi.

Bunun üzerine tepki gösteren gruba, İsrail polisinin müdahale ettiği  ve yaşanan arbedenin ardından iki Türk vatandaşının gözaltına alındığı  kaydedildi. 

Gözaltına alınan Türklerin, Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmek için  Belçika’dan geldikleri ve çifte vatandaşlık sahibi oldukları öğrenildi.

İsrail polisi şu ana kadar olaya ilişkin herhangi bir açıklama  yapmazken, gözaltına alınan Türklerin Abdullah Kızılırmak ile Mehmet Kargılı  olduğu belirtildi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »