İsrail saldırıları sürdürecek

İsrail Başbakanı Netanyahu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, ''Bu operasyon ancak İsrail halkının güvenlik ve huzurunun uzun süreli tesis edilmesiyle sona erecektir'' dedi.

5 Ağustos 2014 Salı 8:16
İsrail saldırıları sürdürecek
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusu güney komutası ile yaptığı güvenlik toplantısında, Gazze'ye yönelik saldırıların sürdüğünü belirtti.

Netanyahu, şunları kaydetti:

"Bu operasyon ancak İsrail halkının güvenlik ve huzurunun uzun süreli olarak tesis edilmesiyle sona erecektir. Hamas'a ve diğer 'terörist' örgütlere çok güçlü bir darbe vurduk. Gazze'nin yerli halkına saldırma gibi bir amacımız bulunmuyor. Aslında, sivillere saldıran ve onları insani yardımdan mahrum bırakan Hamas'tır."

Hamas'ın uluslararası toplum tarafından güçlü biçimde kınanması gerektiğini ileri süren Netanyahu, aynı zamanda Gazze'nin askeri unsurlardan arındırılmasının talep edilmesi gerektiğini bildirdi.

Bi'rus-Seba'da (Be'er Şeva) yaralı İsrail askerlerini ziyaret ettiğini ifade eden Netanyahu, tedavisi süren askerlerin bir an önce iyileşmesi temennisinde bulundu.

Toplantıya, İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon, General Benny Gantz ve General Sammy Turgeman da katıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/2 + YORUM EKLE
  • R-T-ERDOGAN ve NETANYAHU PANTÜRKiST - 6 Ağustos 2014 Veya R-T-ERDOGAN ve iSRAiL olmadi diyorsaniz R-T-ERDOGAN ve YAHUDiLiK.... Bu ikili gibi gözüken netenyahu-israil ve yahudilik BOP projesiyle bölgede büyük iSRAiL devleti icin calisalarda ana calisma güc ve iktidar BOP esbaskani olmus SEREFSiZ ALCAGIN gayretleri ile yapilmaktadir.. NETENYAHU saldirilarimiz sürecek derken cesareti BOP esbaskani olan lagim kadar pislik ve dislik dolu bir agza sahip SEREFSiZ hainden almaktadir.. Bu tür meseleleri SAMLI YILAN--TALiP DOGAN-- HALiT gibi var olduklari icin yasayan yemek icin var olmus septik cukur karekterli olanlar anlamaz..YOL-KÖPRÜ yapiyor diye satilanlara KÖR olan gözler müslüman kadina KIZA yapilan tecavüz ile onur BiLAL,in egitime müdahelesini BASARI,,, ARSA-VAKIF düskünlügünü olmali,, SÜMEYYA,nin ViLLA askini dine hizmet,,BURAK,in GEMiCiK sevdasini ise SERiAT görenlerin yaninda asla ÖCALAN,a sayin diye SAYGINLIK veren--SEHiDE kelle diye saygisizlik eden SEREFSiZ KAHPE,den bahsetmeyiniz cünkü onlar saldiriya hazir 2.peygamber ümmeti olmus AKP,ye oy vermeyi dindarlik bilen B-ATALAY,, H-CELiK gibilerini icine sindirmis kosnusan ayaklari elleri olan ar-namus yoksunu edep haya tanimayan bana neci bahaneci makarna -bulgur düskünü hayvandan asagi bir yaratik sürüsüdür onlarin mayasi AKP ile yogrulmusdur.
  • DAVOS FATiHi NEREDE..?? PANTÜRKiST - 8 Ağustos 2014 Yazik ülkeye müslüman ülke komsularimiza cok yazik yazik ettik bölgeye yazik ettik elimizde avcumuzda olanlari YAHUDiLESTiREREK özellestirme adina cok yazik ettik bir iSRAiL icin yazik ettik HACLI ittifakinin icinde olmak icin yazik ettik islam dinine artik acilan kilise ile onur sevap ilan edilen ziNA ile gurur HELAL edilen DOMUZ eti ile karin doyurmaya basladi millet sen ZAZA- sen ALEVi diye bölünmeye basladik sahi bu ülkeye bu bölgeye islama insanliga ülkeye ihaneti yapan BOP esbaskani olan ALCAK--SEREFSiZ kimdir,,,, iKTiDAR,da AKP var olduguna göre AKP,ye OY verenler cevaplarsa büyük sevap alirlar..

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »