İsrail saldırısında ölü sayısı 100'e yükseldi

İsrail’in Gazze bombardımanında ölü sayısının 100’e yükseldiği belirtildi.

11 Temmuz 2014 Cuma 20:39
İsrail saldırısında ölü sayısı 100'e yükseldi
Son saldırılarla beraber ölen çocuk sayısının ise 24'e yükseldiği belirtiliyor. Yerel kaynaklar İsrail saldırılarında 700'e yakın kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail'in sabah saatlerinde yaptığı saldırıda biri çocuk, 5 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.
 

İSRAİL KARA HAREKATINA HAZIRLANIYOR


İsrail'de dün yapılan toplantı sonrası İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, operasyonun planlandığı gibi ilerlediğini belirtti. İsrail ordusu 40 bin yedeğin hazır olmasını isteyip, 20 bin yedeğini de harekete geçirerek tankları Gazze sınırına konuşlandırdı. 

İsrail ordusu ise Gazze'den 400'den fazla roket saldırısına maruz kaldıklarını duyurdu.
 

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ


İsrail'in sözde Hamas'a yönelik düzenlediği ağır bombardımanlara dair sosyal medya üzerinden tepkiler sürüyor. 
Özellikle Twitter üzerinden ülkeleri İsrail'e karşı hareket etmeye çağıran insanlar, "#Gazze #gaza #palestine #GazaUnderAttack #PalestineUnderAttack #TurkeyPrayingForGazze #GazzedeKatliamVar " hashtaglari ile mesajlar paylaşıyor.
 

ALGI OPERASYONLARI


İsrail'e yönelik sosyal medya tepkilerine karşı, İsrail'in haklılığını savunan gruplar da karşı mesajlar paylaşarak dünyaya 'İsrail kendini savunuyor' mesajları vermeye çalışıyor. Görüntülerin paylaşıldığı ve milyonlarca kişinin takip ettiği büyük video sitelerinde ise yine taraflar görüntüler paylaşarak 'mağduriyetlerini' anlatmaya çalışıyor.
 

YÜREK YAKAN GÖRÜNTÜLER


İsrail'in düzenlediği saldırılar sonrası video paylaşım sitelerine onlarca 'patlama anı' görüntüsü yüklenirken, Gazze'den İsraillilere yönelik düzenlendiği belirtilen 'roket atılması' görüntüleri de yine paylaşılan videolar arasında. 
Youtube'e yüklenen ve İsrail saldırısında öldüğü belirtilen bir çocuğun babasının yaşadığı acının görüntüleri ise paylaşılan videolar arasında.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »