25 Haziran 2018, Pazartesi

İsrail uçakları Suriye'yi vurdu

İsrail topraklarına peş peşe düşen roketlerin ardından havalanan jetler, Şam rejimine ait iki tank ile bir roket mevzisini vurdu.

24 Haziran 2017 Cumartesi 19: 0
İsrail uçakları Suriye'yi vurdu
İsrail, Suriye'den atıldığı ileri sürülen roketlere karşılık bu ülkeye hava saldırısı düzenledi.

Suriye tarafından atılan ondan fazla rokete karşılık jetlerin havalandığını belirten İsrail ordusu, roket mevzilerinin vurulduğunu duyurdu.

Golan Tepeleri'nin kuzeyinde Suriye rejimine ait iki tankın da hedef alındığı aktarılan resmi açıklamada, "İsrail'in egemenliğinin kabul edilemez bir şekilde ihlal edilmesinden dolayı Birleşmiş Milletler Barış Gücü'ne resmi bir protesto gönderildi" denildi.

İsrail ordusu, Suriye'de devam eden iç savaş nedeniyle ateşlenen bazı roketlerin yanlışlıkla İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'nin kuzeyine isabet ettiğini daha önce açıklamıştı.

Suriye'nin Kuneytra şehrinde devam eden iç savaş nedeniyle tedbir alındığı belirtilen açıklamada, Golan Tepeleri'nde yaşayan sivillere sınıra yakın açık alanlarda toplanmamaları ve hareket halinde olmamaları yönünde uyarıda bulunulmuştu.

İsrail, iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana zaman zaman Suriye ve Golan Tepeleri'nden topraklarına roket atıldığını savunuyor. Tel Aviv yönetimi, muhaliflere, İran destekli Hizbullah güçlerine ve rejime ait askeri noktalara operasyonlar düzenliyor. İsrail, genellikle bu tür saldırıları resmi olarak teyit etmekten kaçınıyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »