20 Haziran 2018, Çarşamba

İsrail'den camiye füze

En az 15 ölü!

13 Temmuz 2014 Pazar 16: 9
İsrail'den camiye füze
İsrail cami çıkışında füze saldırısı düzenledi. Saldırıda ilk gelen bilgilere göre en az 15 kişi öldü, onlarca yaralı var.

İsrail'in, saldırıda Hamas'ın Gazze polis müdürünün evini hedef aldığı ancak evin bir camiye çok yakın olması nedeniyle akşam namazından çıkanların öldüğü belirtiliyor. Hamas polis şefinin durumunun kritik olduğu belirtiliyor.

Öte yandan İsrail radyosu, kara harekatının birkaç saat içinde başlayacağını duyurdu.


İsrail'in saldırıları Gazzelilerin hayatını karartmaya devam ediyor
 

HAMAS 80 FÜZE İLE VURDU


Öte yandan Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Tel Aviv'e J80 füzeleriyle saldırı düzenledi. 
      
Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, saldırının J80 füzeleriyle yapıldığı belirtildi. Kassam'ın Tel Aviv'i vuracağını açıklamasından sonra birçok televizyon kanalı da şehirde olası saldırıları gözlemek için naklen yayın yaptı. Bu arada İsrail'in Kanal 10 televizyonu, bir füzenin Tel Aviv'e düşüş anını görüntüledi.
      
Ayrıca İsrail Ordu Sözcüsü Peter Lerner da sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Demir Kubbe" savunma sisteminin Tel Aviv'i vurmak üzere atılan füzelerden 2'sini havada imha ettiğini belirtti.
 

WILLIAM HAGUE: KASIM 2012'YE GERİ DÖNÜLMELİ


İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'la görüştü.
      
Hague telefon görüşmelerinden sonra yaptığı açıklamada, "Bugün Abbas'la ve Lieberman'la konuştum. Acilen durumun sakinleştirilmesi ve Kasım 2012'deki ateşkese geri dönülmesi gerektiğini vurguladım. Ayrıca masum sivil kayıpların sayısının artmasından derin endişe duyuyorum" diye konuştu.
      
Lieberman'a Gazze'den İsrail'e yapılan füze saldırılarının kabul edilemez olduğunu söylediğini belirten Hague, "İsrail'in bu tür saldırılara karşı kendini savunma hakkı var ama tüm dünya durumun sakinleştiğini görmek istiyor" ifadelerini kullandı.

HÜRRİYET
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »