23 Haziran 2018, Cumartesi

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail savaş uçaklarının Gazze’nin güney ve kuzey bölgelerindeki 5 hedefi vurduğu bildirildi.

20 Haziran 2014 Cuma 17:59
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, "Perşembe akşamı Gazze'den İsrail'in güneyine atılan ve demir kubbe hava savunma sistemi tarafından imha edilen roketlere karşılık İsrail hava kuvvetlerine ait savaş uçakları Gazze'nin kuzeyindeki terör hedefleri ile güneyindeki silah ve mühimmat depolarını vurdu" denildi.

 İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman da "terör unsurlarıyla ve İsrail'in karşı karşıya bulunduğu tehditlerle mücadele konusunda kararlı olduklarını" ifade etti.

İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki ez-Zeytun Mahallesi'nde bulunan bir cips deposunu vurduğu, olayda 1'i kadın, 1'i  çocuk, 6 Filistinlinin yaralandığı bildirilmişti. 

Gazze'den İsrail'e atılan roketlerin sorumluluğunu üstlenen olmadı.

"Batı Şeria'da 25 Filistinli gözaltına alındı"

İsrail ordu sözcüsü Peter Lerner, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Gece operasyonlara devam edildi. Operasyonlar kapsamında Batı Şeria'da 25 Filistinli gözaltına alındı ve Hamas'a darbe indirildi. 3 gencin Hamas tarafından kaçırılmasının ardından 1 hafta geçti" ifadelerini kullandı.

Görgü tanıkları daha önce İsrail askerlerinin, Batı Şeria'da kaçırıldıkları iddia edilen 3 Yahudi yerleşimciyi arama operasyonları kapsamında 17 Filistinliyi gözaltına aldığını ifade etmişti.

İsrail yönetimi, 12 Haziran'da, Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan 3 Yahudi yerleşimci gencin kaçırıldığını iddia etmiş, bu konuda Filistin yönetimini sorumlu tutmuştu. Bu kişilerin bulunması için İsrail parlamentosu, orduya operasyon yapma dahil geniş yetkiler vermişti. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »