İsrail'den şoke eden açıklama!

İsrail İstihbarat Bakanı: İran'a karşı askeri harekat da dahil tüm seçenekler masada

3 Nisan 2015 Cuma 2:28
İsrail'den şoke eden açıklama!
İsrail İstihbarat Bakanı Yuval Steinitz, "İran'ın nükleer  silah edinmesi tehlikesine karşı askeri harekat da dahil tüm seçenekler masada"  dedi.
    Steinitz, İran'ın 5+1 ülkeleriyle yürüttüğü nükleer müzakerelere  ilişkin İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, tüm tehlikelere diplomasi ve  istihbarat yoluyla karşı koymaya çalışacaklarını belirterek, "Başka seçeneğimiz  kalmaması durumunda ise askeri seçenek de masada" diye konuştu.

    ABD'nin, İran'a yönelik muhtemel bir askeri harekata karşı çıktığı  yönünde soru sorulması üzerine, "İsrail'in, 1981'de Irak'taki Osirak Nükleer  Santrali'ni tek taraflı vurmasını" hatırlatan Steinitz, "O operasyon ABD ile  mutabakata varılarak yapılmamıştı. İran'ın nükleer silah edinmesi tehlikesine  karşı askeri harekat da dahil tüm seçenekler masada" dedi.

    Steinitz, "Başbakan (Binyamin Netanyahu), İran'ın nükleer bir güç  olmasına izin vermeyeceğini açıkça söyledi" ifadesini kullandı.

    İran ile BM Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri ABD, Rusya, İngiltere,  Fransa ve Çin ileAlmanya'dan oluşan 5+1 ülkeleri arasında, İsviçre'nin Lozan  kentinde yürütülen nükleer müzakerelerin çerçeve anlaşması için belirlenen süre  31 Mart günü dolmasına rağmen görüşmelere ABD ve İran Dışişleri Bakanları ve iki  ülke teknik heyetleri düzeyinde bugün de devam ediliyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »