İsrail'den Suriye'deki askeri hedefe füze atıldığı iddia edildi

Suriye'den İsrail'in kontrolündeki Golan Tepeleri'ne füze atıldığı, İsrail'in, misilleme olarak Suriye rejimine ait askeri bir hedefi vurduğu ileri sürüldü.

14 Temmuz 2014 Pazartesi 15:59
İsrail'den Suriye'deki askeri hedefe füze atıldığı iddia edildi
srail'de yayınlanan Jerusalem Post gazetesinin internet sitesinde, ordu kaynaklarına dayandırılarak verilen habere göre, Suriye tarafından Golan Tepeleri'ne füze atıldı. 

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada ise Golan Tepeleri'ne yapılan füze saldırısına misilleme olarak Suriye rejimine ait askeri bir hedefin 3 füzeyle vurulduğu belirtildi.

Muhalif Golan ve Kuneytra haber merkezi sorumlusu Esad el-Colan yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun Golan Tepesi'nde Suriye ordusuna ait bir askeri noktaya 5 füzeyle saldırdığını söyledi.

İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının Golan Tepesi'ndeki Kuneytra çevresinde birçok yeri bombaladığını ifade eden Colan, saldırı bölgelerinden alev ve dumanların yükseldiğini kaydetti.

Saldırıların akşam saatlerinde meydana geldiğine değinen Colan, bölgede büyük bir sessizliğin olduğunu ve Suriye ordusuna ait savaş uçakları ile helikopterlerin gün boyunca muhaliflerin denetimindeki yerleri bombaladığını aktardı.

Saldırıya ilişkin Suriye rejiminden henüz bir açıklama gelmedi.

Kudüs Seriyyeleri'nden Netanya'ya füze saldırısı

Öte yandan, İslami Cihad Hareketinin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri'nden yapılan yazılı açıklamada, "Mücahitlerimiz Netanya kentini yerel yapım 'Burak 100' füzeleriyle hedef almıştır" denildi.

Açıklamada, Gazze'ye 90 kilometre uzaklıktaki Netanya kentinin ilk defa  Burak 100 füzeleriyle hedef alındığı kaydedildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »