26 Mayıs 2018, Cumartesi

İsrail’e kızdı Sinagogu müzeye çevirdi

Edirne Valisi Dursun Şahin, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına kızınca şehirde restore edilen sinagogun kullanımıyla ilgili kısıtlama kararı aldı

22 Kasım 2014 Cumartesi 22: 8
İsrail’e kızdı Sinagogu müzeye çevirdi
Tarihi Edirne Büyük Sinagog, 2010 yılından bu yana 3 milyon 700 bin liraya restore ediliyor. Musevi Cemaati, restorasyonu bitmek üzere olan sinagog’da ibadet ve düğün töreni yapmak için valiliğe başvurmuştu.
Planlama da bu yönde yapılıyordu. Ancak Edirne Valisi Şahin, bu planı askıya alıp sinagogun müze olarak kullanılmasına karar verdiklerini söyledi:
‘BÜYÜK KİNLE SÖYLÜYORUM’
“Mescid- i Aksa’nın içinde savaş rüzgarları estiren o eşkıya kılıklı insanlar Müslümanları katlederken, biz de onların sinagoglarını yapıyoruz. İçimde büyük bir kinle söylüyorum bunu. Biz de onların mezarlıkların etrafını temizliyor, projelerini kurula gönderiyoruz. Buradaki tadilatı sona gelen sinagog sadece müze olarak tescil edilecek. İçinde bir sergileme vitrinleme yapılmayacak.”

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • ÜLKÜCÜ TAVIRI OKU PANTÜRKiST - 23 Kasım 2014 Herkes ÜLKÜCÜLERi IRKCI KAFATASCI bilir vali bey size cennet mekan A-TÜRKES,in elinde yetismis TURANCI - PANTÜRKiST birisi olarak sesleniyorum MESCiDi AKSA,ya yapilan saldiri tüm islam aleminin fakat tapu olarak arap dünyasinin önce araplar ayaga kalksin siz milli görüs FiLiSTiN DAVASINI kendi meseleniz yapmakla iSRAiL,e hizmet ediyorsunuz FiLiSTiN ARAP,larin milli davasi siz milli görüs araplarin elinde filistin meselesini alarak araplarin iSRAiL karsisinda birligini bozuyorsunuz milli görüs kadar filistin davasina kibris rum kesimide sahip cikiyor ne yapabiliyorsunuz SIFIR.. Birakin TÜRK vatandasi YAHUDi insanimizin ibadet ettigi yeri kendilerine bu bir sucdur bu insanlara hizmetle mükellefsiniz. Eger kaynananiza kizinca esinizi ,, kariniza kizinca cocuklarinizi kesecekseniz kendinize kizinca NE B.k yersiniz lütfen kamuoyuna aciklayanizda vay anasina diyelim vali bey hakli imis diye sizi milli görüsü ve AKP,yi övelim yoksa yarininiz cok tehlikede akilli olunuz.

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »