İstanbul Boğazı'nda tekne faciası: 24 ölü

İstanbul Boğazı'nın Karadeniz çıkışı Rumeli Feneri açıklarında kaçakları taşıyan tekne battı. Sahil Güvenlik, 24 kişinin cansız bedeninin sudan çıkarıldığını, 7 kişinin ise sağ olarak kurtarıldığını açıkladı. Facianın meydana geldiği bölgede arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

3 Kasım 2014 Pazartesi 18: 8
İstanbul Boğazı'nda tekne faciası: 24 ölü
İstanbul Boğazı'nın Karadeniz çıkışı Rumeli Feneri açıklarında bir teknenin battığı, çok sayıda kişinin denize düşerek boğulduğu öğrenildi. Sahil Güvenlik'ten yapılan açıklamada, 24 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını, 7 kişinin ise sağ olarak kurtarıldığını açıkladı.

Kaçak göçmenleri taşıdığı düşünülen tekneden bir kaç kişinin ise sağ olarak kurtarıldığı belirtiliyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerinin arama çalışmalarına Rumeli Feneri'ndeki balıkçı tekneleri de katıldı.

24 KİŞİNİN CESEDİ BULUNDU

Tekne faciasında 24 kişinin cesedi bulundu, 7 kişi ise sağ olarak kurtarıldı. Facianın meydana geldiği bölgede arama - kurtarma çalışmaları devam ediyor.

GÖRGÜ TANIĞI ADEM KAN: ÇOCUKLAR DA VAR...

Batan teknenin boyutlarının oldukça küçük olduğunu ifade eden görgü tanığı Adem Kan, tüm balıkçıların kurtarma çalışmaları için seferber olduğunu ifade ederek, 10-12 kişinin cesedinin çıkarıldığını ifade etti. Altı-yedi kişinin da sağ olarak kurtarıldığını belirten Adem Kan, "Teknede çocuklar da var. Biz elimizden geldiği kadar insanları kurtarmaya çalışıyoruz. Teknenin kapasitesi 30-35 kişiyi taşıyacak kadar büyük değil. Şu anda yarı batık durumda ve sürükleniyor" ifadelerini kullandı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »