23 Haziran 2018, Cumartesi

İstanbul'da banka soygunu

İstanbul'da bir AVM'nin içindeki banka şubesine giren silahlı soyguncu, 25 bin lira ile kayıplara karıştı.

12 Temmuz 2014 Cumartesi 22:54
İstanbul'da banka soygunu
Mecidiyeköy'de bir alışveriş merkezine gelen bir kişi silahını çekerek bankanın özel güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Vezneden aldığı yaklaşık 25 bin TL ile olay yerinden kaçan soyguncuyu yakalamak için çalışma başlatıldı.

Olay, Mecidiyeköy'deki bir AVM'nin içinde bulunan banka şubesinde gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre ismi açıklanmayan banka müşterisi para çekmek için saat 11.00 sıralarında AVM içindeki banka şubesine geldi. İşlemler sırasında banka çalışanları müşterinin imzası tutmadığı gerekçesiyle ödeme yapmadı. Bunun üzerine bankadan ayrılan kişi saat 12.30 sıralarında bankaya tekrar geldi. Banka çalışanlarına "paramı neden vermiyorsunuz" diye bağıran kişi üstünde taşıdığı tabancayı çekerek özel güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Silahını veznedeki kadın personele doğrultan soyguncu paraları torbaya doldurmasını istedi.

Veznedeki kadın çalışan korku içinde para doldurduğu torbayı silahlı saldırgana verdi. İçinde yaklaşık 25 bin TL'nin olduğu torbayı alan silahlı saldırgan hızla AVM'nin arka kapısından kaçarak izini kaybettirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik kameralarını inceleyerek soygunu gerçekleştiren kişiyi yakalamak için çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekipleri de banka şubesine gelerek parmak izi ve delil çalışmaları yaptı. Olay sonrasında bankanın özel güvenlik görevlisi ve vezne çalışanı kadın ifadesi için polis merkezine götürüldü. Polis ekipleri soyguncuyu yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »